Hírek
2022. Október 07. 09:07, péntek |
Helyi
Forrás: Katasztrófavédelem
15 méter mély kútból mentettek ki egy tacskót a tűzoltók

Egy tizenöt méter mély kútba esett Udvaron egy kutya.
Szerencsétlenségére a kút alján csaknem félméteres víz állt, ezért gazdája rögtön egy vödröt eresztett le neki, amelybe a kiskutya azonnal bele is kapaszkodott.
A mohácsi hivatásos tűzoltók siettek, hogy megmentsék az ebet, aki hősiesen várta a segítséget, és kitartóan kapaszkodott a „mentőövbe”. Nem kellett sokáig várnia, egy mentőkötélen már érkezett is a segítség a magasból.
A kicsi tacskó megúszta a kalandot és sérülés nélkül térhetett haza.
Fotók: Baranya MKI
Ezek érdekelhetnek még
2025. Március 19. 07:58, szerda | Helyi
Erdő Péter kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által meggyilkolt vértanú pap boldoggá avatását
Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által 1944-ben meggyilkolt katolikus pap, embermentő boldoggá avatását vértanúság címén.
2025. Május 24. 07:33, szombat | Belföld
HM: látványos bemutatók és szórakoztató programok lesznek a Városligetben a hétvégén
Különleges programokkal várják most hétvégén a Városligetben mindazokat, akik testközelből szeretnének megismerkedni a honvédelemmel; a honvédelem napja és a gyermeknap programjai minden korosztály számára felejthetetlen élményt ígérn
2025. Május 24. 07:32, szombat | Életmód
Rovarinvázió miatt átmenetileg bezár a Pannonhalmi Főapátsági Könyvtár
Rovarinvázió miatt az év végéig nem lesz látogatható a Pannonhalmi Főapátsági Könyvtár - jelentették be egy budapesti sajtótájékoztatón csütörtökön.
2025. Május 24. 07:30, szombat | Külföld
Lavrov: irreális, hogy a Vatikánban legyen az orosz-ukrán tárgyalások következő fordulója
Lesz következő fordulója Oroszország és Ukrajna tárgyalásainak, de irreális, hogy ezt a Vatikánban tartsák meg, a találkozó idejéről és helyszínéről még nem döntöttek