Hírek
2017. Október 06. 08:37, péntek |
Belföld
Forrás: Tatabányai Törvényszék
5000 forintot zsákmányoltak az idős nőt halálra verő fiatalok

A Tatabányai Járásbíróság nyomozási bírája csütörtökön az ügyészi indítványnak helyt adva elrendelte a 19 éves V.Gy. és V.K. gyanúsítottak előzetes letartóztatását.
A megalapozott gyanú szerint október elsején V.K. gyanúsított rávette az unokaöccsét, V.Gy. gyanúsítottat arra, hogy a közelben egyedül élő, időskorú sértettől pénzt szerezzenek. V.Gy. magához vett egy sörösüveget, majd V.K.-val közösen a 87 éves sértett tatabányai lakásához mentek. V.K. a közelben várakozott, míg V.Gy. a nyitott kertkapun és lakásajtón keresztül bement a sértett lakásába. V.Gy. amint belépett a lakás konyhájába, szó nélkül odament a szemben lévő falnál elhelyezett széken ülő sértetthez, és őt legalább két alkalommal megütötte a kezében lévő sörösüveggel a fején, majd testszerte bántalmazta őt. A gyanúsított a bántalmazást követően a konyhai szekrényből kiemelte a sértett pénztárcáját, amelyből magához vett egy 5000 forintot, majd a vérző sértettet magára hagyva távozott a lakásából és V.K.-val elosztotta a sértettől eltulajdonított pénzt.
A sértett a bántalmazás következtében többszörös arckoponyacsont-törést, orrcsonttörést, állkapocscsonttörést és zúzódásokat szenvedett, kórházba szállítását követően október 3-án elhalálozott.
A kényszerintézkedés oka az volt, hogy a bíróság álláspontja szerint a kiemelkedő tárgyi súlyú és törvényi fenyegetettségű bűncselekményt elkövető V.GY. gyanúsított szabadlábon maradva megszökne, elrejtőzne, valamint valószínűsíthető, hogy szabadlábra kerülésük esetén V.Gy. és V.K. gyanúsítottak egymással kapcsolatba lépnének, és egymást, illetve a jövőben kihallgatandó tanúkat befolyásolnák, továbbá alaposan feltehető az is, hogy újabb, szabadságvesztéssel büntetendő bűncselekményt követnének el. A végzés nem jogerős, ellene a gyanúsítottak és védőik is fellebbezést jelentettek be.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 10. 11:00, csütörtök | Belföld
Kékszalag – Elrajtolt a tókerülő verseny mezőnye Balatonfüredről
Elrajtolt az 57. Kékszalag Raiffeisen Nagydíj mezőnye Balatonfüredről csütörtökön 9 órakor.
2025. Július 10. 09:48, csütörtök | Belföld
OKF: folyamatos a viharkárok felszámolása
A szakemberek folyamatosan dolgoznak a viharkárok felszámolásán; csütörtök reggelig 10 897 káreseményről érkezett bejelentés az ország területéről
2025. Július 10. 07:25, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: a Tisza Párt hadügyminiszter-jelöltje Ukrajnát dicsőíti, és külföldről kapja az utasításokat
A Tisza Párt hadügyminiszter-jelöltje Ukrajnát dicsőíti, és külföldről kapja az utasításokat - mondta Orbán Viktor a Patrióta YouTube-csatornáján szerdán megjelent interjúban.
2025. Július 09. 20:37, szerda | Belföld
Nyitrai Zsolt és Kósa Ádám: a nyugdíjszerű ellátásban részesülők is megkapnák az élelmiszerutalványt
A nyugdíjas-élelmiszerutalványt nemcsak a nyugdíjasok, hanem a más, nyugdíjszerű ellátásban részesülők, így a fogyatékossággal élők is megkapnák