Városlista
2025. július 10, csütörtök - Amália

Hírek

2016. Április 01. 07:49, péntek | Külföld
Forrás: Bajnok Artúr, az MTI tudósítója jelenti:

A belga hatóságok kiadják Franciaországnak Salah Abdeslamot

A belga hatóságok kiadják Franciaországnak Salah Abdeslamot

A belga hatóságok kiadják Franciaországnak a tavaly novemberi párizsi terrortámadások feltételezett főszervezőjét, Salah Abdeslamot, akit két héttel ezelőtt vettek őrizetbe Brüsszelben

- tájékoztatott a szövetségi ügyészség csütörtök este. "Jóváhagyták a kiadatást" - közölte a vádhatóság a belga bíróság csütörtöki döntésére hivatkozva.

A két ország hatóságainak még meg kell egyezniük az átszállítás részleteiről a VRT flamand közszolgálati televízió beszámolója szerint. Szakértők viszont azt közölték, hogy a kiadatásra ennek ellenére minden bizonnyal hamar sor fog kerülni.

A 26 éves, francia állampolgárságú Abdeslam ügyvédje délelőtt közölte, védence a lehető leghamarabb francia bíróság elé kíván állni, hogy az ottani hatóságokkal együttműködve "magyarázatot adjon" a november 13-án elkövetett merényletsorozatban játszott szerepére.

Abdeslamot március 18-án fogták el a brüsszeli Molenbeek negyedben, mindössze néhány száz méterre a szülei házától. A férfit, akit a rendőrök lábon lőttek az akció során, egy szigorúan őrzött börtönbe szállították Bruggeben.

A VRT arról számolt be az előző héten, hogy a nyomozók szerint Abdeslam és társai több helyszínen végrehajtott lőfegyveres rajtaütéseket terveztek Brüsszelben, és ezekkel egy időben mások öngyilkos robbantásokat követtek volna el. Abdeslam ügyvédje ugyanakkor korábban kijelentette, védencének nem volt tudomása arról, hogy merényletek várhatók a belga fővárosban.

A francia fővárosban hét helyszínen elkövetett tavaly novemberi merényleteknek 130 halálos áldozatuk volt.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 08. 20:31, kedd | Külföld

Már több mint hetven ország állampolgárai jogosultak vízummentes beutazásra Kínába

Július közepétől Kína már több mint 70 ország állampolgárainak biztosít vízummentes belépést az országba.

2025. Július 08. 07:00, kedd | Külföld

Izrael jelentős légicsapást mért a húszik jemeni kikötőire és más célpontokra

Az izraeli légierő jelentős, mintegy ötven rakétából álló légicsapást mért a húszik jemeni kikötőire és más jemeni célpontokra vasárnap éjjel - jelentette az izraeli hadsereg (IDF) hétfő reggel.

2025. Július 07. 12:00, hétfő | Külföld

Az Egyesült Államok augusztus 1-jén bevezeti az áprilisban bejelentett vámokat azon országok és partnerek esetében, amelyekkel addig nem

Az Egyesült Államok augusztus 1-jén bevezeti az áprilisban bejelentett vámokat azon országok és partnerek esetében, amelyekkel addig nem jön létre kereskedelmi megállapodás-közölte vasárnap Scott Bessent pénzügyminiszter

2025. Július 06. 20:00, vasárnap | Külföld

A szlovének több mint fele Horvátországban nyaralna az idén

A szlovének 71 százaléka tervez nyaralást az idén, és a válaszadók több mint fele Horvátországban üdülne - derült ki a Mediana közvélemény-kutató felmérésének vasárnap nyilvánosságra hozott eredményéből