Hírek
2021. Augusztus 03. 08:41, kedd |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti
A járványhelyzet előtti szintre szorult vissza az álláskeresők száma

Augusztus elejére 259 ezerre csökkent a regisztrált álláskeresők létszáma Magyarországon, a tavaly nyári mélypont óta ez közel 120 ezer fős mérséklődést jelent
- közölte az MTI-vel Bodó Sándor, az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) foglalkoztatáspolitikáért felelős államtitkára.
Az ITM hétfői közleménye szerint legutóbb 2020 januárjában, a vírusválság előtt állt ilyen alacsonyan a meghatározó jelentőségű munkaerő-piaci mutató. 2010 óta az akkori 12 százalékosról harmadára csökkent a munkanélküliségi ráta. A kormány gazdaságvédelmi intézkedéseinek eredményességét egyre több kedvező foglalkoztatáspolitikai adat erősíti meg - írják a közleményben.
Felidézik, hogy a Központi Statisztikai Hivatal múlt heti adatközlése szerint júniusra korábban sosem látott mértéket ért el, a 4,7 millió főt közelítette a hazai foglalkoztatás. Rekordmagasságba emelkedett az elsődleges munkaerőpiacon dolgozók száma is Magyarországon. A 4 százalékos munkanélküliségi ráta változatlanul az egyik legalacsonyabb adat az Európai Unióban.
Az Eurostat idei első negyedéves összegzése szerinti 77,7 százalékos foglalkoztatási szinttel Magyarország a tagállami rangsor hatodik helyét foglalja el, mintegy hat százalékponttal múlva felül az uniós átlagot. A rendszerváltozás óta nem tapasztalt erősségű mutató lényegében a teljes foglalkoztatáshoz közeli állapotnak felel meg. A nemzetközi összehasonlító adatok alapján a 20-64 éves munkaerő-állományból Magyarországnál csak Hollandiában, Svédországban, Csehországban, Észtországban és Németországban dolgoznak többen - ismerteti az ITM.
Bodó Sándor a közleményben kiemelte: "mára eltagadhatatlanná vált, hogy a hazai foglalkoztatás bővülését csak átmenetileg vetette vissza a vírusválság. A sikeres gazdaságvédelmi erőfeszítésekkel meg tudtuk tartani a magyar emberek munkahelyeit. A jól célzott intézkedések arra is nyilvánvalóan alkalmasnak bizonyultak, hogy a gazdaság újraindítása érdekében új munkahelyeket teremtsünk. Ezzel szemben a Gyurcsány-kormányok segélyezésre építő gyakorlata feltűnően kudarcos: 2009-2010-ben még 600 ezer fő körül alakult az álláskeresők száma."
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 25. 07:50, hétfő | Belföld
HM: külföldi katonai konvoj halad át Magyarországon a Röszke-Hegyeshalom útvonalon
Külföldi katonai konvoj halad át Magyarországon a Röszke-Hegyeshalom útvonalon – közölte a Honvédelmi Minisztérium (HM) vasárnap az MTI-vel.
2025. Augusztus 25. 07:48, hétfő | Belföld
A hét elején melegedés kezdődik és visszatér a kánikula
A hét elején melegedés kezdődik és csütörtökre visszatér a kánikula: mindenhol 30 Celsius-fok felett alakulnak a csúcshőmérsékletek, csapadék nem várható.
2025. Augusztus 25. 07:47, hétfő | Belföld
Szijjártó Péter: Magyarország határozottan visszautasítja az ukrán elnök fenyegetőzését
A magyar kormány határozottan visszautasítja Volodimir Zelenszkij ukrán elnök fenyegetőzését, és arra szólítja fel a szomszédos országot, hogy hagyjon fel hazánk energiabiztonságának kockáztatásával
2025. Augusztus 24. 10:02, vasárnap | Belföld
Ingyenes koncertsorozattal ünnepli a Hatoslottó megújulását a Szerencsejáték Zrt.
Több mint 80 állomásos ingyenes koncertsorozatot szervez országszerte a Szerencsejáték Zrt. 2025 szeptemberétől a Hatoslottó megújulásának apropóján - tájékoztatta a nemzeti lottótársaság pénteken az MTI-t.