Hírek
2011. Augusztus 29. 07:41, hétfő |
Belföld
Forrás: OrientPress
A magnólia lenne a megoldás a csontritkulás ellen?

A legújabb kutatások szerint az örökzöld magnóliából (Magnolia grandiflora) nyert anyag képes megállítani a csontritkulást az emberi szervezetben.
A felfedezés a Berni Egyetem kutatóinak köszönhető. Az eredmények alapján a szakértők remélik, hogy a molekula mintájára csontritkulás és ízületi kopás elleni gyógyszereket tudnak kifejleszteni.
Az intézmény közleménye szerint az új hatóanyag az Egyesült Államok délkeleti részén és Észak-Mexikóban élő örökzöld magnóliából származik. Első alkalommal azonosítottak növényi molekulát az emberi csontleépülés megakadályozására.
Jürg Gertsch és csapta, a Berni Egyetem biokémiai és molekuláris központjának munkatársai a magnóliamolekula alapján mesterséges hatóanyagot állítottak elő.
A Chemistry & Biology című szaklapban a kutatók leírják, hogyan állítható meg a csontfaló sejtek (osteoclast) keletkezése.
Gertsch kifejtette, az új hatóanyag a kannabiszhoz hasonló felépítésű - pszichoaktív hatás nélkül. Nagy esély van tehát arra, hogy a csontritkulás és ízületi kopás kezelésére alkalmas gyógyszereket fejlesszenek ki a magnóliamolekula segítségével - erről az Inforádió számolt be.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 10. 09:48, csütörtök | Belföld
OKF: folyamatos a viharkárok felszámolása
A szakemberek folyamatosan dolgoznak a viharkárok felszámolásán; csütörtök reggelig 10 897 káreseményről érkezett bejelentés az ország területéről
2025. Július 10. 07:25, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: a Tisza Párt hadügyminiszter-jelöltje Ukrajnát dicsőíti, és külföldről kapja az utasításokat
A Tisza Párt hadügyminiszter-jelöltje Ukrajnát dicsőíti, és külföldről kapja az utasításokat - mondta Orbán Viktor a Patrióta YouTube-csatornáján szerdán megjelent interjúban.
2025. Július 09. 20:37, szerda | Belföld
Nyitrai Zsolt és Kósa Ádám: a nyugdíjszerű ellátásban részesülők is megkapnák az élelmiszerutalványt
A nyugdíjas-élelmiszerutalványt nemcsak a nyugdíjasok, hanem a más, nyugdíjszerű ellátásban részesülők, így a fogyatékossággal élők is megkapnák
2025. Július 09. 12:18, szerda | Belföld
Hubai Imre: az éves öntözési igény többletvíz formájában be van tárazva a tájban
A Vizet a tájba program révén jelenleg 178 millió köbméter többletvíz áll rendelkezésre öntözésre, ami nagyjából megfelel Magyarország éves öntözési vízigényének