Hírek
2015. Július 06. 07:07, hétfő |
Belföld
Forrás: MTI
A magyarok csupán 30-40 százaléka köt utasbiztosítást

A magyar turistáknak csupán 30-40 százaléka köt utasbiztosítást, miközben már napi néhány száz forinttól elérhető volna a szolgáltatás - mondta az M1 aktuális csatorna műsorában utasbiztosítási szakértő.
A magyar piac fejlődési potenciálját mutatja, hogy az Európai Unió átlagában a külföldre utazók 80-90 százaléka rendelkezik utasbiztosítással - közölte Szabó Tamás.
Tájékoztatása szerint a klasszikus baleset-, betegség- és poggyászbiztosításon túl a prémium termékek autós segítségnyújtási csomagot is tartalmazhatnak vagy fedezetet nyújthatnak egy családtag kórházi kezelése esetén a többiek meghosszabbított kinntartózkodásának a költségeire is.
Felhívta a figyelmet arra, hogy a leggyakoribb nyári sérülések a fürdőzéssel kapcsolatosak, ilyen a medúzák csípése, illetve az éles tengeri sziklák okozta sebek. Gyakori a fülgyulladás és a bokaficam is - tette hozzá.
Jelezte, hogy amennyiben valaki úgy dönt, hogy meghosszabbítja nyaralását, a biztosítás is meghosszabbítható online a szolgáltatók honlapján.
Szabó Tamás elmondása szerint az utasbiztosítás hungarikum. A terméket ugyanis Cserkúti Engel Miksa pécsi fakereskedő alkotta meg 1907-ben azt követően, hogy egy svájci vasútállomáson egy mozdonyból kipattanó szikra felgyújtotta a bőröndjét, és a vasúttársaság elzárkózott a kártérítés megfizetésétől.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 24. 10:02, vasárnap | Belföld
Ingyenes koncertsorozattal ünnepli a Hatoslottó megújulását a Szerencsejáték Zrt.
Több mint 80 állomásos ingyenes koncertsorozatot szervez országszerte a Szerencsejáték Zrt. 2025 szeptemberétől a Hatoslottó megújulásának apropóján - tájékoztatta a nemzeti lottótársaság pénteken az MTI-t.
2025. Augusztus 24. 10:01, vasárnap | Belföld
Nagy István: a jövő Magyarországa a falvakban épül
A magyar kormány hisz a falvak erejében, az itt élők tehetségében és szorgalmában, ezért újulnak meg a vidéki települések iskolái, infrastruktúrája és közösségi terei
2025. Augusztus 24. 09:59, vasárnap | Belföld
Hétfőn kezdődik a Keleti pályaudvar felújítása
Az év legnagyobb karbantartási beruházásának nevezte Hegyi Zsolt, a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebook-oldalán a Keleti pályaudvar hétfőn kezdődő, négy hétig tartó felújítását, amely számos változást igényel a közlekedésben.
2025. Augusztus 24. 09:56, vasárnap | Belföld
Felborult egy mentőautó szombaton késő este Budapesten
Személyautóval ütközött és felborult egy mentőautó szombaton késő este Budapesten, a balesetben öten megsérültek - közölte az Országos Mentőszolgálat vasárnap az MTI-vel.