Városlista
2025. augusztus 25, hétfő - Lajos

Hírek

2016. Szeptember 12. 10:10, hétfő | Belföld
Forrás: mti

A terrorelhárítás kulcsa a kommunikáció

A terrorelhárítás kulcsa a kommunikáció

Az európai fővárosok rendőrfőkapitányainak kongresszusán minden résztvevő egyetértett abban, hogy a terrorelhárítás kulcsa az országon belüli és a nemzetközi kommunikáció

- mondta a budapesti rendőrfőkapitány az M1 aktuális csatorna hétfői műsorában. Bucsek Gábor közölte: a péntektől vasárnapig tartó budapesti konferencián az illegális bevándorlás és a terrorcselekmények megelőzése volt a fő téma. Emellett a terrorcselekmény bekövetkezésekor teendő elsődleges intézkedésekről is szó esett, Madrid, Brüsszel és Párizs ezzel kapcsolatos tapasztalatait osztották meg.


Hozzáfűzte: azért fontos felkészíteni a rendőrséget az elsődleges intézkedésekre, mert mindig rendőrök mennek ki először a helyszínre. A rendőröknek tudniuk kell, melyek azok az információk, amelyeket meg kell osztaniuk a tevékenységirányítási központtal, hogy ott eldönthessék, terrorcselekményről van-e szó.

A résztvevők üdvözölték a magyar Terrorelhárítási Információs és Bűnügyi Elemző Központ létrehozását, mert más országokban hiányzik egy olyan szervezet, amely összekapcsolja a titkosszolgálatokat, a terrorelhárítási szervezeteket és a rendőrséget - mondta.

A rendőrség honlapján közétettek szerint a nemzetközi rendezvényen harminc európai és két Európán kívüli ország fővárosának főkapitánya vett részt. Budapest most először adott otthont az 1979 óta évente megrendezett szakmai találkozónak.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 25. 07:50, hétfő | Belföld

HM: külföldi katonai konvoj halad át Magyarországon a Röszke-Hegyeshalom útvonalon

Külföldi katonai konvoj halad át Magyarországon a Röszke-Hegyeshalom útvonalon – közölte a Honvédelmi Minisztérium (HM) vasárnap az MTI-vel.

2025. Augusztus 25. 07:48, hétfő | Belföld

A hét elején melegedés kezdődik és visszatér a kánikula

A hét elején melegedés kezdődik és csütörtökre visszatér a kánikula: mindenhol 30 Celsius-fok felett alakulnak a csúcshőmérsékletek, csapadék nem várható.

2025. Augusztus 25. 07:47, hétfő | Belföld

Szijjártó Péter: Magyarország határozottan visszautasítja az ukrán elnök fenyegetőzését

A magyar kormány határozottan visszautasítja Volodimir Zelenszkij ukrán elnök fenyegetőzését, és arra szólítja fel a szomszédos országot, hogy hagyjon fel hazánk energiabiztonságának kockáztatásával

2025. Augusztus 24. 10:02, vasárnap | Belföld

Ingyenes koncertsorozattal ünnepli a Hatoslottó megújulását a Szerencsejáték Zrt.

Több mint 80 állomásos ingyenes koncertsorozatot szervez országszerte a Szerencsejáték Zrt. 2025 szeptemberétől a Hatoslottó megújulásának apropóján - tájékoztatta a nemzeti lottótársaság pénteken az MTI-t.