Hírek
2017. Március 03. 17:16, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Aki a virágot szereti, csempész még lehet

Védett virágokat foglalt le a záhonyi és a beregsurányi magyar-ukrán határállomáson a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV), a növények eszmei értéke meghaladja a négy és félmillió forintot
- közölte az adóhatóság Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Adó- és Vámigazgatóságának sajtóreferense pénteken az MTI-vel. Magyar Norbert elmondta, Záhonynál egy ukrán férfi autójában 322 szál hóvirágot találtak a pénzügyőrök. A sofőr elmondása szerint a hóvirágokat Munkács környékén az út mellett vásárolta és a menyasszonyának vitte.
Beregsurányban egy Olaszországba tartó busz egyik utasánál találtak a pénzügyőrök 175 szál hóvirágot, kárpáti sáfrányt és tőzikét.
A növények együttes eszmei értéke meghaladja a 4,5 millió forintot - tette hozzá Magyar Norbert.
A sajtóreferens megjegyezte, Magyarországon őshonos és védett növény a hóvirág, a tőzike és a kárpáti sáfrány is, így azok leszedése, gyűjtése vagy szállítása minden formában tilos. A természetvédelmi oltalom a virág minden részére kiterjed és a kertben nőtt növényekre is vonatkozik.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 25. 07:50, hétfő | Belföld
HM: külföldi katonai konvoj halad át Magyarországon a Röszke-Hegyeshalom útvonalon
Külföldi katonai konvoj halad át Magyarországon a Röszke-Hegyeshalom útvonalon – közölte a Honvédelmi Minisztérium (HM) vasárnap az MTI-vel.
2025. Augusztus 25. 07:48, hétfő | Belföld
A hét elején melegedés kezdődik és visszatér a kánikula
A hét elején melegedés kezdődik és csütörtökre visszatér a kánikula: mindenhol 30 Celsius-fok felett alakulnak a csúcshőmérsékletek, csapadék nem várható.
2025. Augusztus 25. 07:47, hétfő | Belföld
Szijjártó Péter: Magyarország határozottan visszautasítja az ukrán elnök fenyegetőzését
A magyar kormány határozottan visszautasítja Volodimir Zelenszkij ukrán elnök fenyegetőzését, és arra szólítja fel a szomszédos országot, hogy hagyjon fel hazánk energiabiztonságának kockáztatásával
2025. Augusztus 24. 10:02, vasárnap | Belföld
Ingyenes koncertsorozattal ünnepli a Hatoslottó megújulását a Szerencsejáték Zrt.
Több mint 80 állomásos ingyenes koncertsorozatot szervez országszerte a Szerencsejáték Zrt. 2025 szeptemberétől a Hatoslottó megújulásának apropóján - tájékoztatta a nemzeti lottótársaság pénteken az MTI-t.