Hírek
2025. Június 27. 07:23, péntek |
Belföld
Forrás: MTI
Átmenetileg enyhül a kánikula a hévégére

Átmenetileg enyhül a kánikula a hétvégére, a hőmérséklet csúcsértéke 30 Celsius-fok körül alakul.
Pénteken még elsősorban a keleti országrészben valószínű zápor, zivatar, de a hétvége további részében napos, száraz időre van kilátás- derül ki a HungaroMet Nonprofit Zrt. előrejelzéséből, amelyet csütörtökön juttattak el az MTI-hez.
Pénteken általában sok napsütés várható fátyol- és gomolyfelhőkkel, utóbbiak főleg a keleti, északkeleti országrészben törhetnek magasabbra.
A fronttal együtt a csapadéktevékenység zöme kelet felé helyeződik, arrafelé várhatók nagyobb számban záporok, zivatarok, de a Dunántúlon is lehet néhol csapadék.
Az északnyugati szelet a front mentén, illetve zivataroknál viharos, a front mögött inkább már csak erős lökések kísérik. A maximum-hőmérséklet 29 és 35 fok között várható.
Szombaton napos, gomolyfelhős időre lehet számítani, csapadék nem valószínű. Az északi, északnyugati szél nagy területen megerősödik.
Hajnalban általában 17 és 22 fok közé hűl le a levegő, de a kevésbé szeles északi völgyekben ennél néhány fokkal hűvösebb is lehet. A csúcshőmérséklet délután 26 és 31 fok között várható.
Vasárnap gomolyfelhős, napos, száraz idő várható. Az északi, északnyugati irányú szelet többfelé kísérhetik élénk lökések. A hőmérséklet hajnalban általában 13 és 19 fok között alakul, de a hidegre hajlamos helyeken ennél több fokkal hűvösebb is lehet. A csúcshőmérséklet délután 29 és 33 fok között valószínű.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 08. 16:39, kedd | Belföld
NGM: júniusban ismét többlettel zárt a költségvetés, a kormány változatlanul elkötelezett a költségvetési stabilitás megőrzése é
Magyarország pénzügyei rendezettek, a szigorú költségvetési fegyelem fenntartása változatlanul a kormány kiemelt prioritása
2025. Július 08. 12:44, kedd | Belföld
E.ON: több mint 150 ezer ügyfélnél már helyreállt az áramszolgáltatás
Több mint 150 ezer ügyfélnél már helyreállt az áramszolgáltatás a hétfő délutáni vihar után az E.ON Hungária Csoport működési területén – közölte a cég kedden az MTI-vel.
2025. Július 08. 10:39, kedd | Belföld
Vihar - OKF: csaknem háromezer viharkárt számoltak fel a katasztrófavédelem tűzoltóegységei
A kedd hajnali órákig 2932 viharkárt számoltak fel a katasztrófavédelem tűzoltóegységei, valamint az önkormányzati és az önkéntes tűzoltók - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) az MTI-vel.
2025. Július 07. 16:00, hétfő | Belföld
NAV: július 5-től változik néhány adószabály
Július 5-től változik az alkalmazottjukat be nem jelentők és a hiánypótlási felhívást semmibe vevő cégekre vonatkozó néhány adószabály - tudatta a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) szombaton az MTI-vel.