Hírek
2016. Április 27. 07:54, szerda |
Helyi
Forrás: www.bonyhad.hu
Beke Zoltán kékfrankos barrique-ja lett a város bora
A Nagymányoki Szőlő és Bortermelők Baráti Köre Egyesület a 26. borversenyét rendezte meg a napokban.
A nedűk értékelését a Módos Ernő vezette kitűnő borbíráló csapata végezte el. A versenyen Nagymányok és környékén élő szőlő- és bortermelők vettek részt, összesen 86 bormintát neveztek: 18 fehérbort, 14 rozét és 54 vöröset. Összességben az ítészek 20 aranyérmet, 27 ezüstöt, 21 bronzot és 19 oklevelet adományoztak.
Fehérbor kategóriában Steinhauser Jenő 2015-ös chardonnay bora nyerte el a legjobb fehérbor címet. Rozé kategóriában Stangliczky Ottó 2015-ös kékfrankos rozé bora bizonyult a legjobbnak, míg a vörösbor kategóriában Beke Zoltán 2015-ös kékfrankosa. A Nagymányok város bora címet Beke Zoltán kékfrankos barrique bora nyerte el. A program vacsorával és egymás borainak kóstolásával fejeződött be.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 06. 07:13, kedd | Helyi
Havazás - Az ország szinte teljes területén intenzíven havazik
Az ország szinte teljes területén intenzíven havazik hétfőn éjjel, az érintett területeken a látási viszonyok korlátozottak, amely a forgalom jelentős lassulásával jár - olvasható az Útinform honlapján.
2025. December 23. 12:26, kedd | Helyi
Közösségi tapasztalatból lett magyar termékfejlesztés a pajzsmirigybetegségek támogatására
A BLAN Synergy rendszerszintű megközelítéssel, természetes módon egészíti ki a gyógyszeres kezelést
2026. Február 02. 14:00, hétfő | Belföld
MTÜ-elnök: tavaly történelmet írt a magyar turizmus
2026. Február 02. 12:00, hétfő | Belföld
Választás 2026 - Mintegy 170 párt indulhat az áprilisi választáson
Mintegy 170 párt indulhat az április 12-ei országgyűlési képviselő-választáson az Országos Bírósági Hivatal (OBH) közlése szerint. Négy évvel ezelőtt 267 bejegyzett párt indulhatott.
