Hírek
2012. Február 14. 07:52, kedd |
Belföld
Forrás: mno.hu/MTI
Bőrből hoztak létre emberi agysejteket

Jelentős áttörést értek el brit kutatók, akik – állításuk szerint – emberi agysejteket hoztak létre emberi bőrből – közölte a The Daily Telegraph című brit napilap online kiadása.
Először sikerült laboratóriumban bőrsejtek visszaprogramozásával emberi agysejteket előállítani: az eredmény hosszabb távon olyan állapotok gyógyításához vezethet, mint az Alzheimer-kór, az epilepszia vagy a szélütés miatti bénulás.
Eddig csak embrionális őssejtekből kiindulva tudták az agykéreg sejtjeit és szöveteit előállítani, ami etikai kérdéseket vetett fel. A Rick Livesey által vezetett kutatócsoport új módszere lehetőséget ad arra, hogy nagyobb mennyiségben, etikai aggályok nélkül hozhassanak létre agysejteket.
A sejteken először az agy fejlődését kívánják tanulmányozni a Cambridge-i Egyetem Gurdon Intézetének kutatói, akik munkájukról a Nature Neuroscience című tudományos folyóirat legfrissebb számában tették közzé ismertetőjüket.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 10. 11:00, csütörtök | Belföld
Kékszalag – Elrajtolt a tókerülő verseny mezőnye Balatonfüredről
Elrajtolt az 57. Kékszalag Raiffeisen Nagydíj mezőnye Balatonfüredről csütörtökön 9 órakor.
2025. Július 10. 09:48, csütörtök | Belföld
OKF: folyamatos a viharkárok felszámolása
A szakemberek folyamatosan dolgoznak a viharkárok felszámolásán; csütörtök reggelig 10 897 káreseményről érkezett bejelentés az ország területéről
2025. Július 10. 07:25, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: a Tisza Párt hadügyminiszter-jelöltje Ukrajnát dicsőíti, és külföldről kapja az utasításokat
A Tisza Párt hadügyminiszter-jelöltje Ukrajnát dicsőíti, és külföldről kapja az utasításokat - mondta Orbán Viktor a Patrióta YouTube-csatornáján szerdán megjelent interjúban.
2025. Július 09. 20:37, szerda | Belföld
Nyitrai Zsolt és Kósa Ádám: a nyugdíjszerű ellátásban részesülők is megkapnák az élelmiszerutalványt
A nyugdíjas-élelmiszerutalványt nemcsak a nyugdíjasok, hanem a más, nyugdíjszerű ellátásban részesülők, így a fogyatékossággal élők is megkapnák