Hírek
2018. Október 07. 16:46, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Egyre népszerűbb a babakötvény

Egyre többen nyitnak a \"babakötvény\" vásárlásához szükséges Start betétszámlát a gyermekük részére - közölte a Magyar Államkincstár pénzforgalmi elnökhelyettese az M1 aktuális csatorna szombati műsorában.
Borbély László András hangsúlyozta: 2013 óta bővül nagy mértékben, évente 20-25 ezerrel a számlanyitások száma, így már 159 ezer számlát tartanak nyilván.
Az ütemre jellemző, hogy míg a múlt év végén 38 milliárd forint volt a 2006 óta nyitható Start számlákon tartott pénz, az idén már szeptemberben meghaladta az összeg a 48,5 milliárd forintot.
Ebben a helyzetben azzal számolnak, hogy az év végére a betétállomány meghaladja az 50 milliárd forintot - mondta az elnökhelyettes.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 25. 07:50, hétfő | Belföld
HM: külföldi katonai konvoj halad át Magyarországon a Röszke-Hegyeshalom útvonalon
Külföldi katonai konvoj halad át Magyarországon a Röszke-Hegyeshalom útvonalon – közölte a Honvédelmi Minisztérium (HM) vasárnap az MTI-vel.
2025. Augusztus 25. 07:48, hétfő | Belföld
A hét elején melegedés kezdődik és visszatér a kánikula
A hét elején melegedés kezdődik és csütörtökre visszatér a kánikula: mindenhol 30 Celsius-fok felett alakulnak a csúcshőmérsékletek, csapadék nem várható.
2025. Augusztus 25. 07:47, hétfő | Belföld
Szijjártó Péter: Magyarország határozottan visszautasítja az ukrán elnök fenyegetőzését
A magyar kormány határozottan visszautasítja Volodimir Zelenszkij ukrán elnök fenyegetőzését, és arra szólítja fel a szomszédos országot, hogy hagyjon fel hazánk energiabiztonságának kockáztatásával
2025. Augusztus 24. 10:02, vasárnap | Belföld
Ingyenes koncertsorozattal ünnepli a Hatoslottó megújulását a Szerencsejáték Zrt.
Több mint 80 állomásos ingyenes koncertsorozatot szervez országszerte a Szerencsejáték Zrt. 2025 szeptemberétől a Hatoslottó megújulásának apropóján - tájékoztatta a nemzeti lottótársaság pénteken az MTI-t.