Városlista
2025. május 24, szombat - Eszter

Hírek

2020. Január 31. 12:58, péntek | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Éjfélig érvényesek a tavalyi autópálya-matricák

Éjfélig érvényesek a tavalyi autópálya-matricák

Péntek éjfélig érvényesek a tavalyi megyei és országos autópálya-matricák, szombattól csak a 2020-as úthasználati jogosultságokkal lehet a díjköteles utakon közlekedni.

A Nemzeti Útdíjfizetési Szolgáltató Zrt. (NÚSZ Zrt.) múlt heti tájékoztatása szerint 2,5 millió éves matrica jár le pénteken.

A megyei és országos jogosultságokat személyesen és digitális felületeken is meg lehet váltani. Áruk nem változott, az állami útdíjszolgáltató online felületén (ematrica.nemzetiutdij.hu) vásárolva kényelmi díjat sem kell fizetni.

Az idei jogosultságok 2021. január 31-ig érvényesek.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 24. 07:33, szombat | Belföld

HM: látványos bemutatók és szórakoztató programok lesznek a Városligetben a hétvégén

Különleges programokkal várják most hétvégén a Városligetben mindazokat, akik testközelből szeretnének megismerkedni a honvédelemmel; a honvédelem napja és a gyermeknap programjai minden korosztály számára felejthetetlen élményt ígérn

2025. Május 24. 07:30, szombat | Belföld

Szijjártó Péter: az idei év végére elkészül a Budapest-Belgrád vasútvonal modernizálása

Az idei év végére elkészül a Budapestet Belgráddal összekötő vasútvonal modernizálása, a két ország fővárosa így gyakorlatilag karnyújtásra kerül egymástól

2025. Május 23. 07:31, péntek | Belföld

NGM: a kormány elkötelezett a gazdaság fejlődésének biztosítása és a gyorsforgalmi úthálózat fejlesztése mellett

Magyarország történetének legjelentősebb autópálya-fejlesztése indul el 2025. szeptember 1-jén, amelynek keretében teljeskörűen megújul az M1-es autópálya.

2025. Május 23. 07:28, péntek | Belföld

Varga Mihály: a fenntartható gazdasági növekedéshez stabil pénzügyi rendszer kell

A magyar gazdaság évtizedes teljesítményében a német cégeknek is kiemelt szerepe van, ezért kulcsfontosságú, hogy a vámháború okozta változékony piaci helyzetben a német gazdaság ismét erőre kapjon