Városlista
2025. augusztus 25, hétfő - Lajos

Hírek

2017. Szeptember 04. 07:27, hétfő | Belföld
Forrás: mti

Élénkülést hoz az ősz a lakáspiacon

Élénkülést hoz az ősz a lakáspiacon

Tovább erősödik a forgalom az ingatlanpiacon a következő hónapokban, és várhatóan ez az év összességében is erősebb lesz, mint a tavalyi volt

- írja hétfői számában a Magyar Nemzet a Duna House elemzési vezetőjére hivatkozva. Rutai Gábor szerint a panellakások a későbbiekben is könnyebben eladhatók lesznek, mint a téglaépítésűek, de a házgyári otthonok árának növekedése is lassulni fog.

Balogh László, az Ingatlan.com portál vezető gazdasági szakértője is arra számít, hogy a szeptember és az október kiemelkedő élénkülést hoz a lakáspiacon, míg a november és a december szokás szerint némi visszaesést tartogat. A tranzakciószám az év végéig így is elérheti a 150-160 ezret, szemben a tavaly 145 ezerrel.

A szakértő ugyanakkor hozzátette: mivel az áremelkedés már három éve eléri az évi tíz százalékot, lassan kifullad a piac, és ezért jövőre lassul az ütem, előreláthatóan csak négy-öt százalék körüli lesz a drágulás.

Címkék: ingatlan, lakás, lakáspiac

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 25. 07:50, hétfő | Belföld

HM: külföldi katonai konvoj halad át Magyarországon a Röszke-Hegyeshalom útvonalon

Külföldi katonai konvoj halad át Magyarországon a Röszke-Hegyeshalom útvonalon – közölte a Honvédelmi Minisztérium (HM) vasárnap az MTI-vel.

2025. Augusztus 25. 07:48, hétfő | Belföld

A hét elején melegedés kezdődik és visszatér a kánikula

A hét elején melegedés kezdődik és csütörtökre visszatér a kánikula: mindenhol 30 Celsius-fok felett alakulnak a csúcshőmérsékletek, csapadék nem várható.

2025. Augusztus 25. 07:47, hétfő | Belföld

Szijjártó Péter: Magyarország határozottan visszautasítja az ukrán elnök fenyegetőzését

A magyar kormány határozottan visszautasítja Volodimir Zelenszkij ukrán elnök fenyegetőzését, és arra szólítja fel a szomszédos országot, hogy hagyjon fel hazánk energiabiztonságának kockáztatásával

2025. Augusztus 24. 10:02, vasárnap | Belföld

Ingyenes koncertsorozattal ünnepli a Hatoslottó megújulását a Szerencsejáték Zrt.

Több mint 80 állomásos ingyenes koncertsorozatot szervez országszerte a Szerencsejáték Zrt. 2025 szeptemberétől a Hatoslottó megújulásának apropóján - tájékoztatta a nemzeti lottótársaság pénteken az MTI-t.