Hírek
2016. Június 16. 12:39, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Elsőfokú figyelmeztetés a hőség miatt

Az országos tisztifőorvos az érkező hőhullám miatt elsőfokú figyelmeztető jelzést adott ki csütörtöktől az ország területére a hét végéig
- közölte az Állami Népegészségügyi és Tisztiorvosi Szolgálat (ÁNTSZ) csütörtökön az MTI-vel. A hét eleji csapadékos, szeles, hűvösebb időjárás után a meleg, párás időszakokkal váltakozó időjárás jelentősen megterheli a szervezetet, elsősorban az idősekét, valamint a szív- és érrendszeri betegségben és egyéb krónikus betegségekben szenvedőkét.
Az OMSZ előrejelzése szerint csütörtöktől déli áramlással igen meleg légtömegek érkeznek a Kárpát-medencébe.
Csütörtökön és pénteken a napi középhőmérséklet országszerte 25 Celsius fok körül lesz. Szombaton átmeneti csökkenés várható az esők miatt, majd a keleti országrészben a hét elején ismét igen magas hőmérséklet várható, több fokkal 30 fok feletti maximummal - tájékoztatott az ÁNTSZ.
fotó: illusztráció
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 25. 07:50, hétfő | Belföld
HM: külföldi katonai konvoj halad át Magyarországon a Röszke-Hegyeshalom útvonalon
Külföldi katonai konvoj halad át Magyarországon a Röszke-Hegyeshalom útvonalon – közölte a Honvédelmi Minisztérium (HM) vasárnap az MTI-vel.
2025. Augusztus 25. 07:48, hétfő | Belföld
A hét elején melegedés kezdődik és visszatér a kánikula
A hét elején melegedés kezdődik és csütörtökre visszatér a kánikula: mindenhol 30 Celsius-fok felett alakulnak a csúcshőmérsékletek, csapadék nem várható.
2025. Augusztus 25. 07:47, hétfő | Belföld
Szijjártó Péter: Magyarország határozottan visszautasítja az ukrán elnök fenyegetőzését
A magyar kormány határozottan visszautasítja Volodimir Zelenszkij ukrán elnök fenyegetőzését, és arra szólítja fel a szomszédos országot, hogy hagyjon fel hazánk energiabiztonságának kockáztatásával
2025. Augusztus 24. 10:02, vasárnap | Belföld
Ingyenes koncertsorozattal ünnepli a Hatoslottó megújulását a Szerencsejáték Zrt.
Több mint 80 állomásos ingyenes koncertsorozatot szervez országszerte a Szerencsejáték Zrt. 2025 szeptemberétől a Hatoslottó megújulásának apropóján - tájékoztatta a nemzeti lottótársaság pénteken az MTI-t.