Hírek
2019. Április 13. 11:28, szombat |
Külföld
Forrás: Járai Judit, az MTI tudósítója jelenti: - illusztráció: pixabay
Felgyújtotta magát egy férfi a Fehér Ház előtt

Felgyújtotta magát egy kerekes székes férfi a Fehér Ház előtt pénteken, de sérülései nem életveszélyesek - jelentette a Fox televízió.
A titkosszolgálat azonnal közbelépett, ahogy az illető felsőkabátja lángra kapott. A férfit őrizetbe vették. Tettének okairól egyelőre nem tudni, a titkosszolgálat munkatársai "gyanús csomagot" találtak a férfi motoros kerekes székében.
A titkosszolgálat szóvivőnője szerint a csomag "nem jelentett veszélyt az elnökre". Twitter-oldalán a titkosszolgálat csupán annyit közölt: munkatársai "orvosi és rendőrségi incidens" ügyében jártak el.
A Fehér Ház környékének utcáit a rendőrség lezárta és megkezdte a környék tüzetes átvizsgálását. Közben a magát felgyújtó férfit kórházba szállították, az orvosi jelentések szerint állapota nem életveszélyes. Az is kiderült, hogy korábban mentális betegséggel kezelték.
A férfi kilétét nem hozták nyilvánosságra.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 08. 20:31, kedd | Külföld
Már több mint hetven ország állampolgárai jogosultak vízummentes beutazásra Kínába
Július közepétől Kína már több mint 70 ország állampolgárainak biztosít vízummentes belépést az országba.
2025. Július 08. 07:00, kedd | Külföld
Izrael jelentős légicsapást mért a húszik jemeni kikötőire és más célpontokra
Az izraeli légierő jelentős, mintegy ötven rakétából álló légicsapást mért a húszik jemeni kikötőire és más jemeni célpontokra vasárnap éjjel - jelentette az izraeli hadsereg (IDF) hétfő reggel.
2025. Július 07. 12:00, hétfő | Külföld
Az Egyesült Államok augusztus 1-jén bevezeti az áprilisban bejelentett vámokat azon országok és partnerek esetében, amelyekkel addig nem
Az Egyesült Államok augusztus 1-jén bevezeti az áprilisban bejelentett vámokat azon országok és partnerek esetében, amelyekkel addig nem jön létre kereskedelmi megállapodás-közölte vasárnap Scott Bessent pénzügyminiszter
2025. Július 06. 20:00, vasárnap | Külföld
A szlovének több mint fele Horvátországban nyaralna az idén
A szlovének 71 százaléka tervez nyaralást az idén, és a válaszadók több mint fele Horvátországban üdülne - derült ki a Mediana közvélemény-kutató felmérésének vasárnap nyilvánosságra hozott eredményéből