Hírek
2022. Február 16. 10:03, szerda |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Felújítják a 441-es számú főutat Kecskemét és Nagykőrös között

Teljes körűen felújítják a 441-es számú főutat Kecskemét és Nagykőrös között, mintegy tíz kilométer hosszan - közölte a Nemzeti Infrastruktúra Fejlesztő Zrt. (NIF Zrt.) kedden közleményben az MTI-vel.
A tájékoztatás szerint a 441-es főút kecskeméti szakaszának jelentős részét négysávosra bővítik, emellett a 445-ös kecskeméti északi elkerülő és a nagykőrösi Téglagyári utca közötti több mint hét kilométeren megerősítik az út burkolatát.
A fejlesztés által a térség településeinek lakói 2024 elejétől gyorsabban és biztonságosabban érhetik el úticéljaikat - közölték.
A kecskeméti nagyberuházások miatt az utóbbi években jelentősen megnövekedett a Kecskemét és Nagykőrös között ingázók száma, ennek hatására leromlott a főút állaga - írták a beruházás indokaként.
Két körforgalmat építenek Nagykőrösön, az egyiket a szakasz elején, az Ady Endre utcai csomópontban, a másikat a Téglagyári utca csomópontjában. A kezdő csomóponttól a kecskeméti Katonatelep határáig mintegy 8 kilométeren megerősítik az aszfaltréteget. A Mathiász János Általános Iskolától a forgalmi sáv kétszer két sávra bővül, és mintegy 3 kilométeren a végcsomópontig négysávosítják majd az utat - áll a közleményben.
A tájékoztatás szerint a szakaszon tizenegy - mezőgazdasági és egyéb területek megközelítését szolgáló - útcsatlakozást alakítanak ki oly módon, hogy a 441-es számú főúttól keletre és nyugatra lévő szervizutak, kerékpárutak aszfaltozottak lesznek, míg a keletre lévő mezőgazdasági és egyéb területek megközelítését szolgáló utak a külterületi szakaszon "mechanikai stabilizációval ellátott burkolatot kapnak és aszfaltozott sárrázó burkolattal csatlakoznak a főpálya burkolatához".
A négysávosítás során Katonatelepnél hat jelzőlámpás és három járműosztályozós csomópontot alakítanak ki, illetve egy jelzőlámpával ellátott gyalogátkelőhelyet is létesítenek - írták a közleményben.
Az út szélesítése miatt "elfoglalják" a kerékpárút mostani sávját, ezért annak újjáépítése szükségessé vált. Az új kerékpárút a Téglagyár utcai csomóponttól indul, Katonatelep Gyökér utcáig a nyugati oldalon halad a továbbiakban is, azonban a Gyökér utcánál átkerül az út keleti oldalára - írták.
A katonatelepi buszöblöket is áthelyezik, ezáltal nyolc pár buszöblöt alakítanak ki. Áthelyezik a Peitsik-ér közelében lévő külterületi buszöblöt, amely a helyi tanyák közúti közlekedésének kiszolgálását biztosítja, a buszöböl helyére tengelysúlymérő öblöt alakítanak ki - olvasható a NIF Zrt. közleményében.
A projekt a Térségi közúti beruházások (TKB) program során, magyar forrásból valósul meg - írták.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 10. 09:48, csütörtök | Belföld
OKF: folyamatos a viharkárok felszámolása
A szakemberek folyamatosan dolgoznak a viharkárok felszámolásán; csütörtök reggelig 10 897 káreseményről érkezett bejelentés az ország területéről
2025. Július 10. 07:25, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: a Tisza Párt hadügyminiszter-jelöltje Ukrajnát dicsőíti, és külföldről kapja az utasításokat
A Tisza Párt hadügyminiszter-jelöltje Ukrajnát dicsőíti, és külföldről kapja az utasításokat - mondta Orbán Viktor a Patrióta YouTube-csatornáján szerdán megjelent interjúban.
2025. Július 09. 20:37, szerda | Belföld
Nyitrai Zsolt és Kósa Ádám: a nyugdíjszerű ellátásban részesülők is megkapnák az élelmiszerutalványt
A nyugdíjas-élelmiszerutalványt nemcsak a nyugdíjasok, hanem a más, nyugdíjszerű ellátásban részesülők, így a fogyatékossággal élők is megkapnák
2025. Július 09. 12:18, szerda | Belföld
Hubai Imre: az éves öntözési igény többletvíz formájában be van tárazva a tájban
A Vizet a tájba program révén jelenleg 178 millió köbméter többletvíz áll rendelkezésre öntözésre, ami nagyjából megfelel Magyarország éves öntözési vízigényének