Hírek
2016. Március 07. 05:00, hétfő |
Belföld
Forrás: mti
Folytatódik a borús idő

A héten is folytatódik a borús, többször csapadékos idő, a hét második felében erős, viharos szélre is készülni kell.
A leghidegebb órákban fagypont körüli hőmérséklet is lehet, s helyenként nappal is csak 6 Celsius-fokig melegszik a levegő - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat az MTI-hez eljuttatott országos, középtávú előrejelzéséből.
Hétfőn hajnalban, kora reggel a csapadékmentes, szélvédett középső országrészben foltokban köd képződik. Több helyen kell viszont záporokra készülni, hajnalban és kora reggel az Alpokalja magasabban fekvő területein vegyes halmazállapotú csapadék is előfordulhat. Napközben pedig a Duna-Tisza közén egy-egy zivatar is lehet. A leghidegebb órákban 1-8 fok lehet, napközben 6-14 fokig melegszik a levegő, az Alpokalján lesz a hűvösebb.
Kedden elszórtan, elsősorban a Dunától keletre várható eső, zápor. A legalacsonyabb hőmérséklet többnyire 0 és 5, a legmagasabb nappali 9-13 fok között alakul.
Szerdán keleten lehet helyenként eső, zápor. A minimumhőmérséklet mínusz 1 és plusz 4, a maximumhőmérséklet 8-13 fok között valószínű.
A Dunától keletre csütörtökön is több helyen valószínű eső, zápor, elsősorban nyugaton lehetnek napos időszakok. A leghidegebb órákban 0-5 fok lehet. Napközben 9-14 fokig melegszik a levegő.
A hosszú hétvége első felében is jellemzően erősen felhős lesz az ég. Pénteken, szombaton és vasárnap is lehet elszórtan kisebb eső, zápor. A minimumhőmérséklet pénteken 1-6, szombaton és vasárnap 0 és plusz 5 fok között valószínű. A nappali maximumok pénteken 9-12, szombaton 7-12, vasárnap 8-12 fok között alakulnak - olvasható az előrejelzésben.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 24. 07:33, szombat | Belföld
HM: látványos bemutatók és szórakoztató programok lesznek a Városligetben a hétvégén
Különleges programokkal várják most hétvégén a Városligetben mindazokat, akik testközelből szeretnének megismerkedni a honvédelemmel; a honvédelem napja és a gyermeknap programjai minden korosztály számára felejthetetlen élményt ígérn
2025. Május 24. 07:30, szombat | Belföld
Szijjártó Péter: az idei év végére elkészül a Budapest-Belgrád vasútvonal modernizálása
Az idei év végére elkészül a Budapestet Belgráddal összekötő vasútvonal modernizálása, a két ország fővárosa így gyakorlatilag karnyújtásra kerül egymástól
2025. Május 23. 07:31, péntek | Belföld
NGM: a kormány elkötelezett a gazdaság fejlődésének biztosítása és a gyorsforgalmi úthálózat fejlesztése mellett
Magyarország történetének legjelentősebb autópálya-fejlesztése indul el 2025. szeptember 1-jén, amelynek keretében teljeskörűen megújul az M1-es autópálya.
2025. Május 23. 07:28, péntek | Belföld
Varga Mihály: a fenntartható gazdasági növekedéshez stabil pénzügyi rendszer kell
A magyar gazdaság évtizedes teljesítményében a német cégeknek is kiemelt szerepe van, ezért kulcsfontosságú, hogy a vámháború okozta változékony piaci helyzetben a német gazdaság ismét erőre kapjon