Hírek
2016. Június 12. 09:13, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti/MTI Fotó: Máthé Zoltán
Halász Judit kapta idén a Magyar Szabadságért Díjat

Halász Judit Kossuth- és Jászai Mari-díjas színművész vehette át idén a Magyar Szabadságért Díjat. Az elismerést szombaton adták át a Gödöllői Királyi Kastélyban
- tájékoztatta közleményben az MTI-t Péterfi Csaba, a gödöllői polgármesteri hivatal kommunikációs igazgatója.
A közlemény emlékeztetett rá: a Gémesi György által 2000-ben alapított Magyar Szabadságért Díjat minden esztendőben a Magyar Szabadság Napjához kapcsolódóan adják át, a díjjal olyan személyek munkásságát ismerik el, akik sokat tettek hazánk függetlenségéért, a magyar kultúra népszerűsítéséért, megőrzéséért.
Az idei díjazottat méltatva azt írták: Halász Judit munkájával egyedi stílust teremtett, mellyel jelentősen hozzájárul a magyar irodalom népszerűsítéséhez és megkedveltetéséhez. Dalain az évtizedek alatt számos generáció nőtt fel, egyedi stílusával, személyes varázsával a legfiatalabbak kedvenc előadóművészévé vált.
Az indoklás szerint a Magyar Szabadság Napja Alapítvány kuratóriuma Halász Juditnak a jövő generációjáért végzett munkájáért, valamint a magyar irodalom népszerűsítéséért adományozta oda az elismerést.
A közlemény idézte Gémesi Györgyöt, aki szerint Halász Judit művészi munkáját mindvégig az őszinteség és a hitelesség jellemezte, és jellemzi ma is.
"A szabadság iránti vágyunk és a szabadság iránt érzett örömünk nem szűnik meg soha. Hiszen a himnuszban is a szabadság szerepel mint fontos motívum, és ez mindannyiunk szívében nagyon fontos" - olvashatók a színművész szavai.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 25. 07:50, hétfő | Belföld
HM: külföldi katonai konvoj halad át Magyarországon a Röszke-Hegyeshalom útvonalon
Külföldi katonai konvoj halad át Magyarországon a Röszke-Hegyeshalom útvonalon – közölte a Honvédelmi Minisztérium (HM) vasárnap az MTI-vel.
2025. Augusztus 25. 07:48, hétfő | Belföld
A hét elején melegedés kezdődik és visszatér a kánikula
A hét elején melegedés kezdődik és csütörtökre visszatér a kánikula: mindenhol 30 Celsius-fok felett alakulnak a csúcshőmérsékletek, csapadék nem várható.
2025. Augusztus 25. 07:47, hétfő | Belföld
Szijjártó Péter: Magyarország határozottan visszautasítja az ukrán elnök fenyegetőzését
A magyar kormány határozottan visszautasítja Volodimir Zelenszkij ukrán elnök fenyegetőzését, és arra szólítja fel a szomszédos országot, hogy hagyjon fel hazánk energiabiztonságának kockáztatásával
2025. Augusztus 24. 10:02, vasárnap | Belföld
Ingyenes koncertsorozattal ünnepli a Hatoslottó megújulását a Szerencsejáték Zrt.
Több mint 80 állomásos ingyenes koncertsorozatot szervez országszerte a Szerencsejáték Zrt. 2025 szeptemberétől a Hatoslottó megújulásának apropóján - tájékoztatta a nemzeti lottótársaság pénteken az MTI-t.