Hírek
2011. Október 21. 14:21, péntek |
Belföld
Forrás: HírTV
Hétmilliárdos túlszolgálati díjat kaptak

Hétmilliárd forintot fizettek ki azoknak a tűzoltóknak, akik 2004. május 1-je és 2007. december 31-e között túlszolgálatot teljesítettek - jelentette be a Belügyminisztérium parlamenti államtitkára.
Kontrát Károly emlékeztetett rá, hogy Magyarország Európai Unióhoz való csatlakozása előtt heti 54 óra szolgálati időt kellett teljesíteniük a tűzoltóknak, ami a csatlakozást követően 48 órára módosult. Ezért a 2008. január 1-jével életbe lépett jogharmonizációt követően jelentős, elszámolatlan túlóra halmozódott fel a szolgálatot teljesítők körében.
Az elmúlt három hónapban közel nyolcezer tűzoltó kapta meg az elmaradt túlóradíját, átlagosan közel 600ezer forintot fejenként. (rá)
hírTV
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 10. 11:00, csütörtök | Belföld
Kékszalag – Elrajtolt a tókerülő verseny mezőnye Balatonfüredről
Elrajtolt az 57. Kékszalag Raiffeisen Nagydíj mezőnye Balatonfüredről csütörtökön 9 órakor.
2025. Július 10. 09:48, csütörtök | Belföld
OKF: folyamatos a viharkárok felszámolása
A szakemberek folyamatosan dolgoznak a viharkárok felszámolásán; csütörtök reggelig 10 897 káreseményről érkezett bejelentés az ország területéről
2025. Július 10. 07:25, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: a Tisza Párt hadügyminiszter-jelöltje Ukrajnát dicsőíti, és külföldről kapja az utasításokat
A Tisza Párt hadügyminiszter-jelöltje Ukrajnát dicsőíti, és külföldről kapja az utasításokat - mondta Orbán Viktor a Patrióta YouTube-csatornáján szerdán megjelent interjúban.
2025. Július 09. 20:37, szerda | Belföld
Nyitrai Zsolt és Kósa Ádám: a nyugdíjszerű ellátásban részesülők is megkapnák az élelmiszerutalványt
A nyugdíjas-élelmiszerutalványt nemcsak a nyugdíjasok, hanem a más, nyugdíjszerű ellátásban részesülők, így a fogyatékossággal élők is megkapnák