Hírek
2015. Február 27. 06:00, péntek |
Belföld
Forrás: onlinejogsebesz.hu
Hogyan védjük meg az örökségünket?

Hogyan védhetik meg örökségüket az egyenesági rokonok, ha a tulajdonos újra házasodik? Erre válaszol az onlinejogsebesz.hu.
Kérdés:
Tisztelt Jogsebész!
Édesanyám 2014 májusában elhalálozott. Édesapám 81 éves, aki a családi házuk egyetlen tulajdonosa. Nősülni akar és félő, hogy az a nő ki akarja forgatni a vagyonából. Testvérem nincs, két gyermekem van és aggódunk, hogyha netán Édesapám elhalálozna, nem mi (az egyenesági rokonok) lennénk az örökösök. Mivel nem vagyok jártas jogi ügyekben, várom mielőbbi válaszát. Köszönettel.
Válasz:
Tisztelt Kérdező!
Ha az édesapja újra házasságot köt, a felesége az ő halála után az új öröklési jogi szabályok szerint örökölni fog. Ezt úgy lehetne kivédeni, ha az édesapja végrendelkezne és Önökre hagyná az ingatlant, vagy akár még most Önöknek ajándékozná, fenntartva magának a haszonélvezetet.
A problémára nem kizárólag az általunk megírt válasz lehet a követendő példa, elképzelhető, hogy létezik más megoldás, a kérdés más nézőpontból való megközelítése.
A fenti témáról további kérdéseket olvashat, illetve kérdéseket tehet fel oldalunkon, a www.onlinejogsebesz.hu weboldalon.
Ne feledje, joga van kérdezni!
Tisztelettel:
dr. Váczi Péter ügyvéd
onlinejogsebesz.hu
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 24. 07:33, szombat | Belföld
HM: látványos bemutatók és szórakoztató programok lesznek a Városligetben a hétvégén
Különleges programokkal várják most hétvégén a Városligetben mindazokat, akik testközelből szeretnének megismerkedni a honvédelemmel; a honvédelem napja és a gyermeknap programjai minden korosztály számára felejthetetlen élményt ígérn
2025. Május 24. 07:30, szombat | Belföld
Szijjártó Péter: az idei év végére elkészül a Budapest-Belgrád vasútvonal modernizálása
Az idei év végére elkészül a Budapestet Belgráddal összekötő vasútvonal modernizálása, a két ország fővárosa így gyakorlatilag karnyújtásra kerül egymástól
2025. Május 23. 07:31, péntek | Belföld
NGM: a kormány elkötelezett a gazdaság fejlődésének biztosítása és a gyorsforgalmi úthálózat fejlesztése mellett
Magyarország történetének legjelentősebb autópálya-fejlesztése indul el 2025. szeptember 1-jén, amelynek keretében teljeskörűen megújul az M1-es autópálya.
2025. Május 23. 07:28, péntek | Belföld
Varga Mihály: a fenntartható gazdasági növekedéshez stabil pénzügyi rendszer kell
A magyar gazdaság évtizedes teljesítményében a német cégeknek is kiemelt szerepe van, ezért kulcsfontosságú, hogy a vámháború okozta változékony piaci helyzetben a német gazdaság ismét erőre kapjon