Hírek
2011. Október 21. 14:45, péntek |
Belföld
Forrás: OrientPress
Jönnek az extra intelligens számítógépek

Az amerikai Northwestern University tudósai egy olyan anyagot hoztak létre, amely képes saját elektronikus tulajdonságait radikálisan megváltoztatni.
A tervek szerint a jövőben ebből az anyagból készülhetnek a legolcsóbb, legkisebb és legnagyobb teljesítményű extra intelligens számítógépek.
A tudósok elmondták: az anyagból készült ellenállás lehet tranzisztor vagy dióda is attól függően, hogy mire van szükség. Ráadásul a chipek képesek lesznek saját magukat újrahuzalozni, így igény szerint szinte bármilyen feladatot el tudnak majd látni a számítógépen belül - írja a Nature Nanotechnology.
A hordozhatóság növelésének igénye egyre sürgetőbbé vált az utóbbi időben, ugyanakkor hatalmas kihívást jelent a cégek számára az elemi alkatrészek méretének folyamatos csökkentése. A kutatók szerint azonban a problémára nem a méretcsökkentés, hanem a chipek sokoldalúbbá tétele a megoldás.
Az új alkatrészek olyanok lehetnek a számítástechnikában, mint a svájci bicska: egyetlen chippel feladatok végtelen sora lesz megoldható. Ennek köszönhetően a számítástechnikai eszközök mérete és ára csökkenhet, teljesítményük ugyanakkor nőni fog - mondta David Walker, az egyik kutató.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 09. 20:37, szerda | Belföld
Nyitrai Zsolt és Kósa Ádám: a nyugdíjszerű ellátásban részesülők is megkapnák az élelmiszerutalványt
A nyugdíjas-élelmiszerutalványt nemcsak a nyugdíjasok, hanem a más, nyugdíjszerű ellátásban részesülők, így a fogyatékossággal élők is megkapnák
2025. Július 09. 12:18, szerda | Belföld
Hubai Imre: az éves öntözési igény többletvíz formájában be van tárazva a tájban
A Vizet a tájba program révén jelenleg 178 millió köbméter többletvíz áll rendelkezésre öntözésre, ami nagyjából megfelel Magyarország éves öntözési vízigényének
2025. Július 09. 07:13, szerda | Belföld
Nagy Bálint: újranyithat a Hévízi Tófürdő fürdőháza, készül a létesítmény hosszú távú fejlesztési koncepciója
A kormány 381 millió forint támogatást biztosít a Hévízi Tófürdő nemrég bezárt, tavi fürdőépületének rövidtávú helyreállítására
2025. Július 08. 16:39, kedd | Belföld
NGM: júniusban ismét többlettel zárt a költségvetés, a kormány változatlanul elkötelezett a költségvetési stabilitás megőrzése é
Magyarország pénzügyei rendezettek, a szigorú költségvetési fegyelem fenntartása változatlanul a kormány kiemelt prioritása