Hírek
2023. Június 27. 13:00, kedd |
Belföld
Forrás: mti
Katasztrófavédelem: nem érdemes őszig várni a kéménysepréssel

Nem érdemes őszig várni a kéménysepréssel, a szakemberek ugyanis a fűtési szezon kezdetén a leginkább leterheltek - emelte ki az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság az MTI-hez hétfőn eljuttatott közleményében.
Ezért azt ajánlják a családi házban élőknek, hogy minél hamarabb egyeztessenek időpontot a katasztrófavédelemmel vagy a területileg illetékes kéményseprő céggel.
Magánszemélyeknek ugyanis a kéményseprés ingyenes, viszont a kéményseprők nem mennek ki automatikusan a családi házakhoz - tették hozzá.
Azt írták, hogy sokan csak a fűtési szezon kezdetén hívnak kéményseprőt, ám ilyenkor többet kell várni az ellenőrzésre. A kéményseprők a fűtési szezonon kívül is elérhetők, nyáron pedig gyorsabb az ügyintézés, rövidebb a várakozási idő, és könnyebb megfelelő időpontot találni a kéményseprők fogadására - ismertették.
A közlés szerint a https://kemenysepres.katasztrofavedelem.hu/ weboldalon, a "Ki az Ön kéményseprője?" felületen irányítószám alapján meg lehet nézni, hogy a katasztrófavédelemnél vagy valamelyik kéményseprő cégnél kell-e időpontot egyeztetni az ingyenes kéményellenőrzésre.
Azok, akik a katasztrófavédelem ellátási területén élnek, időpontot ugyanezen a felületen foglalhatnak az Online ügyintézés - Időpontfoglalás menüpontban. Ha valaki jobban szereti a telefonos ügyintézést, a 1818-as telefonszámon kérhet időpontot - sorolták.
Ha valaki gázzal fűt, kétévente, ha pedig szilárd tüzelővel, akkor évente érdemes szakemberrel megnézetnie a kéményt. A rosszul működő, tisztítatlan kémények ugyanis lakástüzekhez, szén-monoxid-mérgezésekhez is vezethetnek - figyelmeztettek.
A társasházakban élőknek nem kell időpontot foglalniuk, oda automatikusan érkeznek a kéményseprők - áll a közleményben.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 17. 07:42, csütörtök | Belföld
Szijjártó Péter: új repülésfejlesztési központot hoz létre Magyarországon a Gripeneket gyártó Saab-csoport
2025. Április 17. 07:40, csütörtök | Belföld
Mávinform: húsvétkor többletkapacitással működik a MÁV-csoport
A húsvéti ünnepek alatt jármű többletkapacitással működnek a MÁV-csoport szolgáltatásai mindenhol ahol szükséges - tájékoztatta a Mávinform szerdán az MTI-t.
2025. Április 17. 07:36, csütörtök | Belföld
Magyarországon vizsgálódik a LIBE küldöttség
Az uniós értékek helyzetével kapcsolatos témákat vizsgált az Európai Parlament Állampolgári Jogi, Bel- és Igazságügyi Bizottsága (LIBE) öttagú küldöttsége három napon át Budapesten.
2025. Április 16. 07:32, szerda | Belföld
Átadták az M44-es gyorsforgalmi út M5-ös autópálya és Szentkirály közötti szakaszát
Átadták az M44-es gyorsforgalmi útnak az M5-ös autópályát és Szentkirályt összekötő több mint 30 kilométer hosszú új szakaszát, amelynek köszönhetően Kecskeméttől immár Békéscsabáig kétszer kétsávon közlekedhetnek az autósok