Városlista
2025. július 10, csütörtök - Amália

Hírek

2017. Április 24. 07:22, hétfő | Belföld
Forrás: mti

Kérdés kérdés hátán a Parlamentben

Kérdés kérdés hátán a Parlamentben

A képviselők két órában kérdezhetik a kormányt az Országgyűlés ma véget érő ülésén.

A parlament előző héten kezdődött ülésének zárónapja 11 órakor, napirend előtti felszólalásokkal kezdődik, amit a kérdések és az azonnali kérdések követnek egy-egy órában.

A Ház honlapján elérhető információk alapján a fideszes Hörcsik Richárd arról kérdezi majd a földművelésügyi minisztert, hogy a kabinet milyen intézkedésekkel segíti a természetjárás fejlődését.

Ellenzéki oldalról a szocialista Józsa István a Miniszterelnöki kabinetiroda vezetőjének szóló kérdésében úgy fogalmaz, "Meddig hazudik még a kormány Brüsszelről a magyaroknak?". A jobbikos Bana Tibor a nemzetgazdasági tárcavezetőtől vár választ arra, hogy "Hol vannak a tisztességes megélhetést biztosító munkahelyek?", az LMP-s Schmuck Erzsébet pedig azt kérdezi az emberi erőforrások miniszterétől, hogy a kabinet csökkenteni akarja-e a gimnáziumi keretszámokat.

Az ülés a délutáni órákban napirend utáni felszólalásokkal ér véget.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 10. 11:00, csütörtök | Belföld

Kékszalag – Elrajtolt a tókerülő verseny mezőnye Balatonfüredről

Elrajtolt az 57. Kékszalag Raiffeisen Nagydíj mezőnye Balatonfüredről csütörtökön 9 órakor.

2025. Július 10. 09:48, csütörtök | Belföld

OKF: folyamatos a viharkárok felszámolása

A szakemberek folyamatosan dolgoznak a viharkárok felszámolásán; csütörtök reggelig 10 897 káreseményről érkezett bejelentés az ország területéről

2025. Július 10. 07:25, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: a Tisza Párt hadügyminiszter-jelöltje Ukrajnát dicsőíti, és külföldről kapja az utasításokat

A Tisza Párt hadügyminiszter-jelöltje Ukrajnát dicsőíti, és külföldről kapja az utasításokat - mondta Orbán Viktor a Patrióta YouTube-csatornáján szerdán megjelent interjúban.

2025. Július 09. 20:37, szerda | Belföld

Nyitrai Zsolt és Kósa Ádám: a nyugdíjszerű ellátásban részesülők is megkapnák az élelmiszerutalványt

A nyugdíjas-élelmiszerutalványt nemcsak a nyugdíjasok, hanem a más, nyugdíjszerű ellátásban részesülők, így a fogyatékossággal élők is megkapnák