Városlista
2025. július 10, csütörtök - Amália

Hírek

2016. Szeptember 09. 07:45, péntek | Belföld
Forrás: mti - MTI Fotó: Máthé Zoltán

Késsel fenyegetőzött egy férfi a budai Várban

Késsel fenyegetőzött egy férfi a budai Várban

Katonai rendészek fékeztek meg egy késsel hadonászó férfit a budai Várban, a Mátyás-templom mellett csütörtök délután - tájékoztatta a Honvédelmi Minisztérium (HM) az MTI-t.

A közlemény szerint a Magyar Honvédség Katonai Rendészeti Központ járőröző rendészeit a járókelők értesítették. A katonai rendészek a férfit lefogták, elvették a kését és értesítették a rendőrséget, majd a férfit további intézkedésre átadták a hatóságoknak.

A Magyar Honvédség tavaly ősz óta van jelen fokozott mértékben katonai rendész járőrökkel az ország különböző közterületein. Már több alkalommal léptek közbe az állampolgárok védelmében - írta a HM.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 10. 07:25, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: a Tisza Párt hadügyminiszter-jelöltje Ukrajnát dicsőíti, és külföldről kapja az utasításokat

A Tisza Párt hadügyminiszter-jelöltje Ukrajnát dicsőíti, és külföldről kapja az utasításokat - mondta Orbán Viktor a Patrióta YouTube-csatornáján szerdán megjelent interjúban.

2025. Július 09. 20:37, szerda | Belföld

Nyitrai Zsolt és Kósa Ádám: a nyugdíjszerű ellátásban részesülők is megkapnák az élelmiszerutalványt

A nyugdíjas-élelmiszerutalványt nemcsak a nyugdíjasok, hanem a más, nyugdíjszerű ellátásban részesülők, így a fogyatékossággal élők is megkapnák

2025. Július 09. 12:18, szerda | Belföld

Hubai Imre: az éves öntözési igény többletvíz formájában be van tárazva a tájban

A Vizet a tájba program révén jelenleg 178 millió köbméter többletvíz áll rendelkezésre öntözésre, ami nagyjából megfelel Magyarország éves öntözési vízigényének

2025. Július 09. 07:13, szerda | Belföld

Nagy Bálint: újranyithat a Hévízi Tófürdő fürdőháza, készül a létesítmény hosszú távú fejlesztési koncepciója

A kormány 381 millió forint támogatást biztosít a Hévízi Tófürdő nemrég bezárt, tavi fürdőépületének rövidtávú helyreállítására