Hírek
2012. Április 18. 13:24, szerda |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
Kevesebb mellékhatás az új prosztatarák kezeléssel

Egy új prosztatarák kezeléssel kevesebb mellékhatás érhető el, mint a már létező terápiák esetében - mondják szakértők.
A Lancet Oncology című folyóiratban publikált 41 páciens részvételével készült tanulmány rámutat: a célzott ultrahang csökkentheti az impotencia és az inkontinencia kialakulásának esélyét. http://www.bbc.co.uk/news/health-17726979
Kutatók szerint amennyiben a kísérlet egy nagyobb terjedelmű kutatás során is eredményesnek bizonyul, az ultrahangos módszer a jövőben új kezelési forma lehet.
A sztenderd kezelés során műtétet vagy sugárterápiát hajtanak végre, ezek pedig az egész prosztata területét kezelik és ezért a környező szöveteket károsíthatják, olyan komoly mellékhatásokat generálva, mint a vizelet visszatartási probléma vagy az impotencia.
Csak Nagy-Britanniában minden évben 37,000 férfit diagnosztizálnak prosztatarákkal.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 10. 11:00, csütörtök | Belföld
Kékszalag – Elrajtolt a tókerülő verseny mezőnye Balatonfüredről
Elrajtolt az 57. Kékszalag Raiffeisen Nagydíj mezőnye Balatonfüredről csütörtökön 9 órakor.
2025. Július 10. 09:48, csütörtök | Belföld
OKF: folyamatos a viharkárok felszámolása
A szakemberek folyamatosan dolgoznak a viharkárok felszámolásán; csütörtök reggelig 10 897 káreseményről érkezett bejelentés az ország területéről
2025. Július 10. 07:25, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: a Tisza Párt hadügyminiszter-jelöltje Ukrajnát dicsőíti, és külföldről kapja az utasításokat
A Tisza Párt hadügyminiszter-jelöltje Ukrajnát dicsőíti, és külföldről kapja az utasításokat - mondta Orbán Viktor a Patrióta YouTube-csatornáján szerdán megjelent interjúban.
2025. Július 09. 20:37, szerda | Belföld
Nyitrai Zsolt és Kósa Ádám: a nyugdíjszerű ellátásban részesülők is megkapnák az élelmiszerutalványt
A nyugdíjas-élelmiszerutalványt nemcsak a nyugdíjasok, hanem a más, nyugdíjszerű ellátásban részesülők, így a fogyatékossággal élők is megkapnák