Hírek
2011. December 26. 14:52, hétfő |
Belföld
Forrás: mno.hu/MTI
Kinevezték az új minisztert
Kinevezte nemzeti fejlesztési miniszterré Németh Lászlónét a köztársasági elnök. Schmitt Pál egyúttal – év végi hatállyal – megszüntette Bencsik János államtitkári megbízatását.
A Magyar Közlöny legutóbbi és az azt megelőző számában megjelent határozatok szerint az államfő Orbán Viktor miniszterelnök javaslatára kinevezte Németh Lászlónét december 23-i hatállyal nemzeti fejlesztési miniszterré. Németh Lászlóné, aki eddig a Magyar Fejlesztési Bank vezérigazgató-helyettese és igazgatóságának belső tagja volt, Fellegi Tamást követi a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium (NFM) élén.
Fellegi a jövőben az egyes nemzetközi pénzügyi szervezetekkel való kapcsolattartásért felel tárca nélküli miniszterként, és ebben a minőségében vezeti a Nemzetközi Valutaalappal (IMF) és az Európai Bizottsággal folytatandó tárgyalásokat.
Németh Lászlóné várhatóan december 28-án, szerdán teszi le miniszteri esküjét.
Schmitt Pál rendelkezett arról is, hogy Bencsik Jánosnak, az NFM klíma- és energiaügyekért felelős államtitkárának megbízatása december 31-i hatállyal megszűnik. Bencsik János december elején közölte, hogy lemond államtitkári posztjáról.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 03. 07:20, kedd | Belföld
NAV: a napokban mindenki megkapja az igazolásokat az szja-bevalláshoz
2026. Február 03. 07:19, kedd | Belföld
Kiemelkedő a nemzetközi érdeklődés a reptéri közvetlen vasúti kapcsolatának megvalósítására kiírt koncessziós eljárás iránt
2026. Február 03. 07:18, kedd | Belföld
Magyar Államkincstár: jövő héten folyósítják a februári nyugdíj mellett a 13. és 14. havi ellátást
2026. Február 03. 07:16, kedd | Belföld
Orbán Viktor: az Európai Néppárt katonai szövetséget akar csinálni az unióból
A Tisza tartótisztjei a hétvégén Zágrábban jöttek össze. Itt két célt fogadtak el, ezt el is mondták: a vétójogot Európában meg kell szüntetni, az unióból pedig egy katonai szövetséget kell csinálni -
