Hírek
2018. Augusztus 04. 05:02, szombat |
Belföld
Forrás: mti -fotó: pixabay.com
Kisodródott egy BKV-hajó a part menti kövekre a fővárosban

Kisodródott a part menti kövekre egy menetrend szerint közlekedő BKV-hajó a Parlament környékén péntek délután, az utasokat tűzoltóhajó segítségével tették partra
Kolozsi Péter közölte: tizenkét utas volt a hajón, nem sérült meg senki. A mentésnél a BKV-hajó mellé álltak tűzoltóhajóval, hogy arra szállhassanak át az utasok, majd egy közeli stéghez vitték őket, ahol kiszálltak.
A balesettel kapcsolatban BKV Zrt. az MTI-vel azt közölte, hogy a D12-es járat alvállalkozói tulajdonban lévő "Szentendre" hajójának irányváltója elromlott, a hajó orra a Kossuth téri kikötő melletti, a Duna alacsony vízállása miatt kiálló kövekre "dobódott".
Az utasok nem voltak veszélyben. Az eset után a cserehajó azonnal elindult, és elvitte az utasokat. A járatok azóta menetrend szerint közlekednek, a meghibásodott hajót pedig javításra elszállították - olvasható a közlekedési társaság közleményében.
Kép: illusztráció
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 24. 10:02, vasárnap | Belföld
Ingyenes koncertsorozattal ünnepli a Hatoslottó megújulását a Szerencsejáték Zrt.
Több mint 80 állomásos ingyenes koncertsorozatot szervez országszerte a Szerencsejáték Zrt. 2025 szeptemberétől a Hatoslottó megújulásának apropóján - tájékoztatta a nemzeti lottótársaság pénteken az MTI-t.
2025. Augusztus 24. 10:01, vasárnap | Belföld
Nagy István: a jövő Magyarországa a falvakban épül
A magyar kormány hisz a falvak erejében, az itt élők tehetségében és szorgalmában, ezért újulnak meg a vidéki települések iskolái, infrastruktúrája és közösségi terei
2025. Augusztus 24. 09:59, vasárnap | Belföld
Hétfőn kezdődik a Keleti pályaudvar felújítása
Az év legnagyobb karbantartási beruházásának nevezte Hegyi Zsolt, a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebook-oldalán a Keleti pályaudvar hétfőn kezdődő, négy hétig tartó felújítását, amely számos változást igényel a közlekedésben.
2025. Augusztus 24. 09:56, vasárnap | Belföld
Felborult egy mentőautó szombaton késő este Budapesten
Személyautóval ütközött és felborult egy mentőautó szombaton késő este Budapesten, a balesetben öten megsérültek - közölte az Országos Mentőszolgálat vasárnap az MTI-vel.