Hírek
2021. Augusztus 17. 18:03, kedd |
Külföld
Forrás: mti - illusztráció: mti
Koszovóban is engedélyezték a 18 év alattiak beoltását

Engedélyezték a 16 és 18 év közötti koszovóiaknak, hogy megkapják a koronavírus elleni védőoltást, de a fiatalok csak a Pfizer/BioNTech oltását vehetik fel - közölte a pristinai kormány.
A koszovói sajtó keddi beszámolója szerint indokolt esetben a 12-15 éveseket is be lehet oltani, a vakcinát azonban csak orvosi javaslatra lehet beadni.
A regisztrált koronavírus-fertőzöttek száma Szerbiában keddre 1288-cal 733 332-re, Koszovóban 740-nel 116 661-re, Észak-Macedóniában 296-tal 162 478-ra, Montenegróban 297-tel 106 493-ra, Bosznia-Hercegovinában pedig 63-mal 207 531-re növekedett.
A járvány halálos áldozatainak száma Szerbiában az utóbbi 24 órában héttel 7174-re, Koszovóban kettővel 2284-re, Észak-Macedóniában nyolccal 5559-re, Montenegróban kettővel 1646-ra, Bosznia-Hercegovinában pedig hárommal 9748-ra növekedett.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 24. 07:30, szombat | Külföld
Lavrov: irreális, hogy a Vatikánban legyen az orosz-ukrán tárgyalások következő fordulója
Lesz következő fordulója Oroszország és Ukrajna tárgyalásainak, de irreális, hogy ezt a Vatikánban tartsák meg, a találkozó idejéről és helyszínéről még nem döntöttek
2025. Május 23. 07:33, péntek | Külföld
Az amerikai kormányzat megvonja a Harvard Egyetem jogát a külföldi diákok fogadására
Az amerikai kormányzat megvonja a Harvard Egyetem jogát a külföldi diákok fogadására részben \"terroristapártoló\" tevékenység miatt - közölte a belbiztonsági minisztérium csütörtökön.
2025. Május 23. 07:27, péntek | Külföld
Fehér Ház: a törvény teljes erejével lépnek fel a washingtoni zsidó múzeumnál történt gyilkosság elkövetőjével szemben
A törvény teljes erejével lép fel az amerikai igazságszolgáltatás a washingtoni izraeli nagykövetségi két alkalmazottja elleni gyilkosság elkövetőjével szemben
2025. Május 21. 07:28, szerda | Külföld
Giorgia Meloni XIV. Leó pápával egyeztetett, hogy a Szentszék legyen az orosz-ukrán béketárgyalások helyszíne
Giorgia Meloni olasz miniszterelnök telefonon egyeztetett XIV. Leó pápával, aki megerősítette, hogy a Vatikán készen áll fogadni az ukrajnai háborúban szembenálló felek közötti tárgyalásokat