Hírek
2011. Október 28. 07:45, péntek |
Belföld
Forrás: OrientPress
Még mindig nem vesszük komolyan az alkohol káros hatásait

A brit Egészségügyi Minisztérium évek óta harcol az alkoholfüggőség ellen. Ennek ellenére az egészségügyi miniszter, Anne Milton szerint az emberek nem veszik komolyan, hogy az italozás károsítja az egészségüket.
A világ szinte minden táján problémát okoz az alkoholfüggőség és az, hogy sok ember nem ismer mértéket az alkoholfogyasztásban. Pedig az italozás nagy mértékben károsítja az egészséget, és több komoly betegség kialakulásához is hozzájárulhat - írja a BBC.
Éppen ezért több állam kormánya is lépések tett már annak érdekében, hogy visszaszorítsa az alkoholfogyasztást. A szakértők azonban elmondták: az emberek a figyelmeztető kampányok és felhívások ellenére sem veszik komolyan a rájuk leselkedő veszélyeket.
A britek jelenleg azt fontolgatják, hogy az alkoholfogyasztás visszaszorítása érdekében minimum árat szabnak az alkoholtartalmú italoknak - az egészségügyi miniszter azonban elmondta: a lépés valószínűleg nem lenne teljesen legális. Éppen ezért olyan lépések bevezetésére kell koncentrálni, amelyek nem sértik a fogyasztók jogait, ugyanakkor segítenek az egészséges életmódra való áttérésben.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 24. 10:02, vasárnap | Belföld
Ingyenes koncertsorozattal ünnepli a Hatoslottó megújulását a Szerencsejáték Zrt.
Több mint 80 állomásos ingyenes koncertsorozatot szervez országszerte a Szerencsejáték Zrt. 2025 szeptemberétől a Hatoslottó megújulásának apropóján - tájékoztatta a nemzeti lottótársaság pénteken az MTI-t.
2025. Augusztus 24. 10:01, vasárnap | Belföld
Nagy István: a jövő Magyarországa a falvakban épül
A magyar kormány hisz a falvak erejében, az itt élők tehetségében és szorgalmában, ezért újulnak meg a vidéki települések iskolái, infrastruktúrája és közösségi terei
2025. Augusztus 24. 09:59, vasárnap | Belföld
Hétfőn kezdődik a Keleti pályaudvar felújítása
Az év legnagyobb karbantartási beruházásának nevezte Hegyi Zsolt, a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebook-oldalán a Keleti pályaudvar hétfőn kezdődő, négy hétig tartó felújítását, amely számos változást igényel a közlekedésben.
2025. Augusztus 24. 09:56, vasárnap | Belföld
Felborult egy mentőautó szombaton késő este Budapesten
Személyautóval ütközött és felborult egy mentőautó szombaton késő este Budapesten, a balesetben öten megsérültek - közölte az Országos Mentőszolgálat vasárnap az MTI-vel.