Városlista
2025. augusztus 24, vasárnap - Bertalan

Hírek

2022. Június 27. 06:00, hétfő | Belföld
Forrás: infovárosok/police.hu

Mentőmotoros szenvedett balesetet a 71-esen

Mentőmotoros szenvedett balesetet a 71-esen

Megkülönböztető hang- és fényjelzést használó mentőmotoros szenvedett balesetet szombaton a 71-es úton egy szabálytalan autós miatt.

Egy 50 éves férfi személyautójával közlekedett a 71-es számú főúton, az M7 autópálya felől Balatonkenese irányába. Haladása során Balatonakarattyán, az Enyingi utca és az Erdősor utca kereszteződésében balra kívánt bekanyarodni az Erdősor utcába. A budapesti sofőr az irányváltoztatás előtt nem győződött meg arról, hogy egy 34 éves mentőmotoros – megkülönböztető fény- és hangjelzés használatával már megkezdte autójának előzését. A figyelmetlenség miatt a kocsi nekiütközött a motornak, ettől a 34 éves OMSZ dolgozó járművével sodródni kezdett, majd a menetirány szerinti bal oldalon lévő murvás területen egy parkoló autónak csapódott – közölte a rendőrség vasárnap.

A balesetben a mentőmotoros – az elsődleges információk szerint – könnyű sérüléseket szenvedett, illetve a járművekben anyagi kár keletkezett.

Az eset körülményeit a rendőrség vizsgálja.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 24. 10:02, vasárnap | Belföld

Ingyenes koncertsorozattal ünnepli a Hatoslottó megújulását a Szerencsejáték Zrt.

Több mint 80 állomásos ingyenes koncertsorozatot szervez országszerte a Szerencsejáték Zrt. 2025 szeptemberétől a Hatoslottó megújulásának apropóján - tájékoztatta a nemzeti lottótársaság pénteken az MTI-t.

2025. Augusztus 24. 10:01, vasárnap | Belföld

Nagy István: a jövő Magyarországa a falvakban épül

A magyar kormány hisz a falvak erejében, az itt élők tehetségében és szorgalmában, ezért újulnak meg a vidéki települések iskolái, infrastruktúrája és közösségi terei

2025. Augusztus 24. 09:59, vasárnap | Belföld

Hétfőn kezdődik a Keleti pályaudvar felújítása

Az év legnagyobb karbantartási beruházásának nevezte Hegyi Zsolt, a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebook-oldalán a Keleti pályaudvar hétfőn kezdődő, négy hétig tartó felújítását, amely számos változást igényel a közlekedésben.

2025. Augusztus 24. 09:56, vasárnap | Belföld

Felborult egy mentőautó szombaton késő este Budapesten

Személyautóval ütközött és felborult egy mentőautó szombaton késő este Budapesten, a balesetben öten megsérültek - közölte az Országos Mentőszolgálat vasárnap az MTI-vel.