Városlista
2026. február 2, hétfő - Karolina

Hírek

2020. Május 26. 17:00, kedd | Külföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay

Nem sikerült a Virgin Origin első rakététakilövése

Nem sikerült a Virgin Origin első rakététakilövése

Sikertelen volt Richard Branson brit milliárdos cége, a Virgin Orbit első rakétafellövési kísérlete - írta a BBC hírportálja.

A hordozórakétát az üzletember egyik speciálisan átalakított repülőgépének szárnya alól lőtték ki a Csendes-óceán fölött. A rakéta néhány másodperccel később beindította a motorját, de egy anomália miatt a repülés idő előtt véget ért.

Jelenleg nem tudni pontosan, mi nem működött, ám a cég már a fellövés előtt közölte, hogy csak 50 százalék a siker esélye.

A rakétafellövések története azt mutatja, hogy az első utakat gyakran kísérik műszaki problémák.

"A tesztrepüléseket adatrögzítőkkel látják el, így most adatok kincsestára áll rendelkezésünkre. Sok célt elértünk, bár nem az összeset, amit kitűztünk magunk elé. De tanulunk, javítunk, a következő rakéta készen áll az újabb tesztrepülésre" - mondta Dan Hart, a cég vezérigazgatója.

Az újabb indítás időpontja a mostani adatok elemzésének eredményétől függ.

A Virgin Origin a kis műholdak fellövésének növekvő piacára akar bekerülni.

Branson űrtevékenységének legnagyobb érdeklődést kiváltó része az a fejlesztés alatt álló "turistajárat", mellyel fizetős utasokat akar a földi légkör fölé repíteni.

Címkék: űr, űrkutatás, rakéta

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 02. 10:00, hétfő | Külföld

Donald Trump: Venezuela komoly bevételhez jut majd az Egyesült Államok révén eladott, onnan szármaszó kőolajból

Venezuela komoly bevételhez jut majd az Egyesült Államok révén eladott, onnan szármaszó kőolajból, de a bevételen megosztozik a két ország – jelentette ki Donald Trump amerikai elnök vasárnap.

2026. Január 30. 07:06, péntek | Külföld

Donald Trump: az orosz elnök beleegyezett abba, hogy egy hétig nem löveti Kijevet a hideg idő miatt

Vlagyimir Putyin orosz elnök beleegyezett abba, hogy egy hétig nem löveti Kijevet a hideg időjárásra tekintettel - jelentette ki Donald Trump amerikai elnök.