Városlista
2025. augusztus 25, hétfő - Lajos

Hírek

2012. Február 25. 14:03, szombat | Belföld
Forrás: STOP / MTI

Nincs árvízveszély - Elégedettek a védelemmel

Nincs árvízveszély - Elégedettek a védelemmel

A rendkívüli időjárási helyzetben helytálltak az együttműködő szervezetek - állapították meg a Fővárosi Védelmi Bizottság pénteki ülésén.

Ahol arról is szó volt, hogy az előrejelzések alapján a tavaszi olvadások idején nem kell komolyabb árhullámra számítani a fővárosban. Erről Budapest Főváros Kormányhivatala szombatra virradóan tájékoztatta az MTI-t.

Az ülésen Budapest Főváros Kormányhivatala mellett részt vettek a Fővárosi Önkormányzat vezetői, a honvédelem, a katasztrófavédelem, a népegészségügyi szakigazgatási szerv és a rendvédelmi szervek fővárosi irányítói, továbbá a helyi védelmi bizottságok elnökei, vagyis a 23 fővárosi kerületi polgármester, illetve egyéb meghívott vendégek.

Pesti Imre kormánymegbízott, a védelmi bizottság elnöke értékelte a rendkívüli időjárási helyzet kapcsán tapasztaltakat. Elmondta, hogy valamennyi együttműködő szervezet jelesre vizsgázott a felkészülésben, a helyzet kezelésében és az információ áramlása a bevont szervezetek és a védelmi bizottság titkársága, valamint a helyi védelmi bizottságok között példaértékű volt.

Budapest idei árvízi veszélyeztetettségéről Palkó György, a Fővárosi Csatornázási Művek Zrt. vezérigazgatója tartott tájékoztatót. Elmondta, hogy a jelenlegi előrejelzések szerint a tavaszi olvadások során komolyabb árhullámra a fővárosban nem kell számítani.

A védelmi bizottság ülését követően a testület tagjai és meghívottak részt vettek a Honvédelmi Minisztérium Védelmi Hivatala és a Belügyminisztérium Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság által közösen szervezett védelmi igazgatási felkészítésen. A programon több mint százan jelentek meg, többek között a kerületi önkormányzatok jegyzői, az újonnan kinevezett védelmi referensek és további meghívottak.

MTI / STOP

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 24. 10:02, vasárnap | Belföld

Ingyenes koncertsorozattal ünnepli a Hatoslottó megújulását a Szerencsejáték Zrt.

Több mint 80 állomásos ingyenes koncertsorozatot szervez országszerte a Szerencsejáték Zrt. 2025 szeptemberétől a Hatoslottó megújulásának apropóján - tájékoztatta a nemzeti lottótársaság pénteken az MTI-t.

2025. Augusztus 24. 10:01, vasárnap | Belföld

Nagy István: a jövő Magyarországa a falvakban épül

A magyar kormány hisz a falvak erejében, az itt élők tehetségében és szorgalmában, ezért újulnak meg a vidéki települések iskolái, infrastruktúrája és közösségi terei

2025. Augusztus 24. 09:59, vasárnap | Belföld

Hétfőn kezdődik a Keleti pályaudvar felújítása

Az év legnagyobb karbantartási beruházásának nevezte Hegyi Zsolt, a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebook-oldalán a Keleti pályaudvar hétfőn kezdődő, négy hétig tartó felújítását, amely számos változást igényel a közlekedésben.

2025. Augusztus 24. 09:56, vasárnap | Belföld

Felborult egy mentőautó szombaton késő este Budapesten

Személyautóval ütközött és felborult egy mentőautó szombaton késő este Budapesten, a balesetben öten megsérültek - közölte az Országos Mentőszolgálat vasárnap az MTI-vel.