Hírek
2013. Szeptember 11. 15:46, szerda |
Belföld
Forrás: MTI
Nyersolajszállító karambolozott, lezárták a 75-ös utat a sohollári völgyben

Oldalára borult egy nyersolajat szállító nyerges vontató a 75-ös úton, a sohollári völgyben. A sofőr súlyos sérüléseket szenvedett. Az utat lezárták.
Farkas Diána, a Zala Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság szóvivője az MTI-vel közölte: a kora délutáni balesetben a nyerges vontató két személygépkocsival ütközött össze. A személyautókban utazók közül egy-egy férfit könnyebb sérülések miatt vittek kórházba.
A rendőrség a honlapján azt írta, hogy a tartályos szerelvényből az útra folyt az olaj. A helyszínelés és a műszaki mentés ideje alatt teljes útzár van az érintett útszakaszon.
Farkas Diána hozzátette: a 28 ezer liter nyersolaj átfejtése miatt a műszaki mentés több órát vesz igénybe, de lakosságvédelmi intézkedés elrendelésére nincs szükség.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 27. 07:58, szerda | Belföld
Navracsics Tibor szerint Magyarországra jönnek az uniós források és jól érzik itt magukat
Magyarországra jönnek az európai uniós források, \"és jól is érzik magukat\" - jelentette ki a közigazgatási és területfejlesztési miniszter a Tolna vármegyei Simontornyán kedden.
2025. Augusztus 27. 07:58, szerda | Belföld
Visit Hungary: a Szent István-napi programsorozat 23 százalékkal több vendéget vonzott Budapestre
A Szent István-napi programsorozat 23 százalékkal több vendéget vonzott Budapestre az idén a tavalyihoz képest, augusztus 16. és 20. között 35 százalékkal több belföldi és 20 százalékkal több külföldi turista érkezett a fővárosba
2025. Augusztus 27. 07:57, szerda | Belföld
Szijjártó Péter: saját magát köpi szembe az Európai Bizottság a Barátság kőolajvezeték elleni támadások ügyében
2025. Augusztus 27. 07:56, szerda | Belföld
Megkezdték az aláírásgyűjtést december 24. munkaszünetté tételéért
Elindította kedden országos aláírásgyűjtési akcióját a Jobbik Magyarországért Mozgalom annak érdekében, hogy a polgárok eldönthessék: váljon-e munkaszüneti nappá december 24.