Városlista
2025. augusztus 24, vasárnap - Bertalan

Hírek

2013. Június 07. 10:59, péntek | Belföld
Forrás: mno.hu

Orbán: A legrosszabbra is fel kell készülni

Orbán: A legrosszabbra is fel kell készülni

Orbán Viktor péntek reggel arról tájékoztatott, hogy a Duna az osztrák–magyar határszakaszon elérte a valaha mért legmagasabb vízszintet. A védekezési munkálatokat az állam veszi át a településektől.

„A helyzet letisztult, sajnos a határszakaszon, a valaha mért legmagasabb vízállás feletti szintet mértük” – rögzítette péntek reggeli sajtótájékoztatóján Orbán Viktor Győrben. Hozzátette: „a pontos számot este fogjuk megtudni”. A miniszterelnök kijelentette, a legrosszabbra is fel kell készülni, ezért minden korábbinál nagyobb összefogásra van szükség. „Eddig sem emberi tragédia, sem anyagi kár nem történt, a munkálatok fegyelmezetten folynak. Az összes tegnap kiadott utasítást végrehajtották az emberek. Történt egy sajnálatos dolog is, különböző rémhírek terjedtek el a védekezéssel kapcsolatban. Kérem, hogy senki ne üljön fel a rémhírterjesztésnek” – hívta fel a figyelmet a miniszterelnök. Elhangzott, Győr-Moson Sopron megyében nyolc településen folynak védekezési munkálatok, és eddig 25 embert kellett kitelepíteni. Komárom-Esztergom megyében 38 embernek kellett elhagynia otthonát, és két elzárt település van. A kormányfő jó hírnek nevezte, hogy Ausztriában és Németországban már nem esik az eső, tehát a Duna felső szakaszain már nem duzzad tovább a folyó. Megjegyezte: jelenleg a magyar szakaszokon 305 kilométeren folyik elsőfokú, 199-en másod- és 63 kilométeren harmadfokú védekezés.
Orbán: Átvesszük az irányítást

Orbán Viktor azt is bejelentette, hogy péntektől az állam átveszi a településektől a védekezés irányítását, és mostantól a katasztrófavédelem tisztjei irányítják a feladatokat. Egy helyen Győrújfalunál a részű megcsúszott csütörtökön, de sikerült rendezni a helyzetet, megerősítették a gátat. Megjegyezte, elképzelhető, hogy a komáromi kórházból ki kell menekíteni a betegeket, Pest megyében viszont csak Kisorosziban kellett kitelepítést végezni. Végül elmondta, a büntetés-végrehajtási intézetekből is kivezényeltek embereket a gátakra.

Címkék: árvíz

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 24. 10:02, vasárnap | Belföld

Ingyenes koncertsorozattal ünnepli a Hatoslottó megújulását a Szerencsejáték Zrt.

Több mint 80 állomásos ingyenes koncertsorozatot szervez országszerte a Szerencsejáték Zrt. 2025 szeptemberétől a Hatoslottó megújulásának apropóján - tájékoztatta a nemzeti lottótársaság pénteken az MTI-t.

2025. Augusztus 24. 10:01, vasárnap | Belföld

Nagy István: a jövő Magyarországa a falvakban épül

A magyar kormány hisz a falvak erejében, az itt élők tehetségében és szorgalmában, ezért újulnak meg a vidéki települések iskolái, infrastruktúrája és közösségi terei

2025. Augusztus 24. 09:59, vasárnap | Belföld

Hétfőn kezdődik a Keleti pályaudvar felújítása

Az év legnagyobb karbantartási beruházásának nevezte Hegyi Zsolt, a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebook-oldalán a Keleti pályaudvar hétfőn kezdődő, négy hétig tartó felújítását, amely számos változást igényel a közlekedésben.

2025. Augusztus 24. 09:56, vasárnap | Belföld

Felborult egy mentőautó szombaton késő este Budapesten

Személyautóval ütközött és felborult egy mentőautó szombaton késő este Budapesten, a balesetben öten megsérültek - közölte az Országos Mentőszolgálat vasárnap az MTI-vel.