Hírek
2016. November 15. 08:58, kedd | Helyi
Öt csapat küzdött az első helyért

A Solymár Imre Városi Könyvtár kapcsolódva a Magyar Tudomány Napjához vetélkedőt szervezett a 9-12. évfolyamos diákoknak november 14-én.
A vetélkedő során középiskolás diákok mérték össze tudásukat 2 fős csapatokban. A vetélkedő témái a Gábor Dénes díj, és a magyar világjárók/világutazók voltak, melyekhez kapcsolódóan három összetett feladatsort kellett megoldani. A sikeres megoldáshoz a levetített prezentáció, saját ismereteik és az előzőleg megadott szakirodalom felhasználása volt szükséges. A feladatok jellegét tekintve különböző összetett feladatsorok voltak, pl. totó, párosítás, igaz-hamis állítások. A szoros verseny során 5 csapat küzdött meg egymással. Az első helyen végzett Varga Ákos - Végh Szilvia kettőse, akik a BÁI Arany János Gimnázium tanulói. A második helyen Kiss Huba és Molnár Kata végzett, a Szekszárdi SZC Perczel Mór Szakképző Iskola és Kollégiumból. A helyezettek sorát Ficsor Barna és Paróczai Máté zárta, ugyancsak a Szekszárdi SZC Perczel Mór Szakképző Iskola és Kollégiumból. A vetélkedő során a versenyzők felkészültek voltak, derekasan helytálltak, a helyezettek oklevelet és tárgyjutalmat kaptak, a többi résztvevőt emléklappal és könyvvel jutalmaztuk.
Csiki Éva
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 08. 20:31, kedd | Külföld
Már több mint hetven ország állampolgárai jogosultak vízummentes beutazásra Kínába
Július közepétől Kína már több mint 70 ország állampolgárainak biztosít vízummentes belépést az országba.
2025. Július 08. 16:39, kedd | Belföld
NGM: júniusban ismét többlettel zárt a költségvetés, a kormány változatlanul elkötelezett a költségvetési stabilitás megőrzése é
Magyarország pénzügyei rendezettek, a szigorú költségvetési fegyelem fenntartása változatlanul a kormány kiemelt prioritása
2025. Július 08. 16:11, kedd | Sport
Senior kategóriagyőzelem a Gokart OB-n!
A Dakar Ring után a Bruck-i gokartarénába látogatott Ádám, ahol győztesként zárta a versenyt.
2025. Július 08. 12:44, kedd | Belföld
E.ON: több mint 150 ezer ügyfélnél már helyreállt az áramszolgáltatás
Több mint 150 ezer ügyfélnél már helyreállt az áramszolgáltatás a hétfő délutáni vihar után az E.ON Hungária Csoport működési területén – közölte a cég kedden az MTI-vel.