Hírek
2015. Szeptember 15. 14:50, kedd |
Belföld
Forrás: MTI
Pár napra visszatér a kánikula

Szeptember közepén még pár napra visszatér a kánikula, akár 33-34 Celsius-fok is lehet Magyarországon - közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat kedden délután Facebook-oldalán.
Azt írták: délnyugat felől igen meleg levegő érkezik az ország fölé. A legmagasabb hőmérséklet csütörtökön országszerte, pénteken az Alföldön, illetve szombaton még a Tiszántúlon várhatóan 30-34 fok körül alakul.
A hétvégén viszont egy úgynevezett hullámzó frontzóna nyugatról kelet felé araszolva "egyre nagyobb teret nyer", így vasárnapra a keleti országrészben is visszaesik a hőmérséklet.
A meteorológiai szolgálat honlapján kitért arra is, nem csak az átlagosnál melegebb, de a szárazabb időjárás is folytatódik. Csak az északi országrészben alakulhat ki futó zápor, esetleg zivatar, a szárazságot viszont még ez sem mérsékli.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 25. 07:50, hétfő | Belföld
HM: külföldi katonai konvoj halad át Magyarországon a Röszke-Hegyeshalom útvonalon
Külföldi katonai konvoj halad át Magyarországon a Röszke-Hegyeshalom útvonalon – közölte a Honvédelmi Minisztérium (HM) vasárnap az MTI-vel.
2025. Augusztus 25. 07:48, hétfő | Belföld
A hét elején melegedés kezdődik és visszatér a kánikula
A hét elején melegedés kezdődik és csütörtökre visszatér a kánikula: mindenhol 30 Celsius-fok felett alakulnak a csúcshőmérsékletek, csapadék nem várható.
2025. Augusztus 25. 07:47, hétfő | Belföld
Szijjártó Péter: Magyarország határozottan visszautasítja az ukrán elnök fenyegetőzését
A magyar kormány határozottan visszautasítja Volodimir Zelenszkij ukrán elnök fenyegetőzését, és arra szólítja fel a szomszédos országot, hogy hagyjon fel hazánk energiabiztonságának kockáztatásával
2025. Augusztus 24. 10:02, vasárnap | Belföld
Ingyenes koncertsorozattal ünnepli a Hatoslottó megújulását a Szerencsejáték Zrt.
Több mint 80 állomásos ingyenes koncertsorozatot szervez országszerte a Szerencsejáték Zrt. 2025 szeptemberétől a Hatoslottó megújulásának apropóján - tájékoztatta a nemzeti lottótársaság pénteken az MTI-t.