Hírek
2025. Június 27. 07:25, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Pride - ORFK: a szervezőké a felelősség
A szervezők nem egyeztettek a rendőrséggel a Budapesti Büszkeség (Budapest Pride) elnevezésű, szombatra meghirdetett rendezvényről; a szervezőké a felelősség - közölte az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) Kommunikációs Szolgálata csütörtökön a rendőrség honlapján.
A sajtóban megjelent hírekre reagálva azt írták, a Fővárosi Önkormányzat és a Szivárvány Misszió Alapítvány által Budapesti Büszkeség rendezvénynek (Budapest Pride-nak) nevezett rendezvény megtartásától - annak ellenére, hogy a rendőrség ezt határozattal megtiltotta - a szervezők nem álltak el.
A rendelkezésre álló adatok alapján a rendőrség továbbra is a gyülekezési jogról szóló 2018. évi LV. törvény hatálya alá tartozó gyűlésnek tartja az eseményt, és azt megtiltott gyűlésnek tekinti - emelték ki.
Hozzátették: a szervezők jelentős számú résztvevőre számítanak, ugyanakkor a gyűléssel kapcsolatos biztonsági intézkedésekről a rendőrségnek nincs tudomása, azokról nem egyeztettek a hatósággal. A szombati időjárás és a várhatóan nagyszámú tömeg együttesen kockázatot rejt magában - figyelmeztettek.
Ismételten felhívták a szervezők figyelmét arra, hogy cselekményük a büntető törvénykönyvről szóló 2012. évi C. törvény 217/C paragrafusába ütközik, valamint büntetőjogi felelősségük mellett a gyűlésen esetlegesen bekövetkező károkért is felelősség terheli őket.
A rendőrséggel való együttműködés hiányát jelenti az is, hogy a szervezők a megtiltott gyűlés továbbszervezésével nem vették figyelembe, hogy a tervezett helyszínen, azonos időben több, a gyülekezési hatóság által már tudomásul vett gyűlés is zajlik majd - írták.
Kitértek arra, a hatóság vizsgálni fogja a szervezésben részt vevő valamennyi személy büntetőjogi felelősségét.
"A gyűlés biztonságának fenntartása szervezői felelősség. A rendőrség a gyűléssel kapcsolatban a rendőrségi törvényben meghatározott feladatait maradéktalanul teljesíteni fogja" - áll a közleményben.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 07. 07:32, péntek | Belföld
Szijjártó Péter és Marco Rubio kormányközi nukleáris megállapodást írnak alá
Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter kormányközi nukleáris energetikai együttműködési megállapodást ír alá amerikai kollégájával, Marco Rubióval - közölte a tárcavezető pénteken Washingtonban.
2025. November 07. 07:32, péntek | Belföld
Orbán Viktor: mi győzelemre játszunk
2025. November 07. 07:29, péntek | Belföld
Felhős, esős idő várható a hétvégén
Pénteken még sokfelé lehet napütés, de aztán beborul az ég, és felhős, esős időre kell készülni a hétvégén.
2025. November 07. 07:27, péntek | Belföld
Otthon Centrum: a vidéki nagyvárosokban is a panellakások drágultak leginkább
Az Otthon Centrum friss adatai szerint a vidéki nagyvárosokban is a panellakások drágultak leginkább, az egy évvel ezelőttinél átlagosan 28,2 százalékkal kerül többe egy négyzetméter.
