Városlista
2025. május 25, vasárnap - Orbán

Hírek

2024. Április 23. 06:52, kedd | Belföld
Forrás: MTI

Rekordszámú jelentkező regisztrált az idei TeSzedd! hulladékgyűjtési akcióra

Rekordszámú jelentkező regisztrált az idei TeSzedd! hulladékgyűjtési akcióra

Rekordszámú jelentkező, több mint 100 ezer önkéntes regisztrált az idei TeSzedd! hulladékgyűjtési akcióra

- jelentette be az Energiaügyi Minisztérium parlamenti államtitkára hétfőn, az országos program első napján a Fejér vármegyei Válon.

Koncz Zsófia hangsúlyozta, hogy a magyar kormány kiemelten fontosnak tartja a teremtett környezet megóvását, illetve a jövő generációi számára egy tiszta, biztonságos, élhető környezet átadását. Ennek érdekében számos akciót, projektet indítottak, ezek közül kiemelkedik a TeSzedd! akció, amely gyakorlatilag Magyarország legnagyobb önkéntes hulladékgyűjtési akciója, és az idén tizenkettedik alkalommal szervezték meg - tette hozzá.

Az államtitkár jelezte, hogy 2023-ban közel 100 ezer önkéntes vett részt az akcióban, az idén azonban ennél is nagyobb volt az érdeklődés. Szerinte ez fontos egyrészt az illegális hulladékok elleni küzdelem, másrészt az önkéntesség népszerűsítése miatt is.

Koncz Zsófia megemlítette, hogy a TeSzedd! mellett a Tisztítsuk meg az országot projekt keretében több pályázatot indítottak. Elindult a hulladékradar alkalmazás is, amelyet több mint 31 ezer ember letöltött, és ennek keretében több mint félmillió tonna illegális hulladéktól szabadították meg az országot.

Az államtitkár elmondta, hogy a Tisztítsuk meg az országot program második körének pályázati határideje március 27. volt, erre önkormányzatok, civil szervezetek, egyházi jogi személyek, gazdálkodó szervezetek tudtak jelentkezni. Az idén első alkalommal elindítottak az Országos Polgárőr Szövetséggel is egy közös, egész éves, illegális hulladékgyűjtési akciót. Ezt a minisztérium 200 millió forinttal támogatja, és több mint ezer egyesület fog benne részt venni - fűzte hozzá.

Tessely Zoltán (Fidesz), a térség országgyűlési képviselője azt mondta: engedélyhez kellene kötni, hogy magánszemélyek közúton kommunális hulladékot szállíthassanak, és amennyiben ezt megszegik, akkor komoly büntetést kellene rájuk kiróni. Úgy vélte, ezzel jelentősen elejét lehetne venni az illegálisan lerakott hulladékok keletkezésének.

Bechtold Tamás (Fidesz-KDNP) polgármester büszkeségnek nevezte, hogy a település belterületén nemigen találni illegálisan lerakott hulladékot. A külterületeken előfordul néhány gócpont, ezeket most az akció keretében felszámolják.

Válon a minisztérium munkatársai mellett V. Németh Zsolt víziközmű-ágazatért felelős államtitkár, valamint a Nemzeti Hulladékgazdálkodási Koordináló és Vagyonkezelő Zrt. és a Nemzeti Vízművek Zrt. dolgozói is részt vettek a hulladékgyűjtésben.

Címkék: szemétszedés, teszedd

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 24. 07:33, szombat | Belföld

HM: látványos bemutatók és szórakoztató programok lesznek a Városligetben a hétvégén

Különleges programokkal várják most hétvégén a Városligetben mindazokat, akik testközelből szeretnének megismerkedni a honvédelemmel; a honvédelem napja és a gyermeknap programjai minden korosztály számára felejthetetlen élményt ígérn

2025. Május 24. 07:30, szombat | Belföld

Szijjártó Péter: az idei év végére elkészül a Budapest-Belgrád vasútvonal modernizálása

Az idei év végére elkészül a Budapestet Belgráddal összekötő vasútvonal modernizálása, a két ország fővárosa így gyakorlatilag karnyújtásra kerül egymástól

2025. Május 23. 07:31, péntek | Belföld

NGM: a kormány elkötelezett a gazdaság fejlődésének biztosítása és a gyorsforgalmi úthálózat fejlesztése mellett

Magyarország történetének legjelentősebb autópálya-fejlesztése indul el 2025. szeptember 1-jén, amelynek keretében teljeskörűen megújul az M1-es autópálya.

2025. Május 23. 07:28, péntek | Belföld

Varga Mihály: a fenntartható gazdasági növekedéshez stabil pénzügyi rendszer kell

A magyar gazdaság évtizedes teljesítményében a német cégeknek is kiemelt szerepe van, ezért kulcsfontosságú, hogy a vámháború okozta változékony piaci helyzetben a német gazdaság ismét erőre kapjon