Városlista
2025. augusztus 25, hétfő - Lajos

Hírek

2011. Augusztus 04. 07:21, csütörtök | Belföld
Forrás: HírTV

Rendőri felvezetéssel érkeztek meg

Rendőri felvezetéssel érkeztek meg

Megérkezett Kaposvárra az a 120 Rippl-Rónai-kép, amely a festőóriás négy alkotói korszakát mutatja be. A 4 és fél milliárd forintra biztosított kiállítás augusztus 13-ától látható az Agóra Kulturális Központban.

Rendőri felvezetéssel érkezett meg Rippl-Rónai József 120 alkotása Kaposvárra. A képek biztosítási értéke meghaladja a 4,5 milliárd forintot. „Hat kamera figyeli a kiállítóteret. Az épület kívülről teljesen bekamerázva, éjjel-nappal figyelik és őrzik. Hihetetlen biztonsági feltételekkel bíró épület lett ez” – mondta Jágerné Katona Zsuzsa kulturális referens.

Az alkotásokat egyenként, óvatosan csomagolták ki. Az üvegkeretet egy speciális ragasztószalaggal védték. Érkeztek képek a pécsi és a szegedi múzeumból, a Magyar Nemzeti Galériából és számos magángyűjtőtől is.

Rippl-Rónai művein a kisváros életét mutatta be, Piacsek bácsi nyugdíjas erdész tanította például magyarul Rippl-Rónai feleségét.

A festőóriás kaposvári korszakából a Flox és Filox című képen kívül számos alkotás szerepel még a tárlaton. „A látogatók azt fogják felismerni, hogy egy rokonuk, egy ősük szerepel a képen, mert amikor Rippl-Rónai arcképet készített, nagyon törekedett a karakter lényegére” – fogalmazta meg Horváth János Milán, a kiállítás kurátora.

Rippl-Rónai idén ünnepelné 150. születésnapját, ezért Kaposvár neki szenteli ezt az évet. „Hozzá méltó kiállítást fogunk rendezni, aminek reméljük sokan csodájára járnak. Óriási értékről van szó, sok különlegesség van benne” – nyilatkozta Tóth István, Kaposvár alpolgármestere.

A tárlatot augusztus 13-án nyitják meg és év végéig lehet látogatni. (da)

hírTV

Címkék: kiállítás

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 24. 10:02, vasárnap | Belföld

Ingyenes koncertsorozattal ünnepli a Hatoslottó megújulását a Szerencsejáték Zrt.

Több mint 80 állomásos ingyenes koncertsorozatot szervez országszerte a Szerencsejáték Zrt. 2025 szeptemberétől a Hatoslottó megújulásának apropóján - tájékoztatta a nemzeti lottótársaság pénteken az MTI-t.

2025. Augusztus 24. 10:01, vasárnap | Belföld

Nagy István: a jövő Magyarországa a falvakban épül

A magyar kormány hisz a falvak erejében, az itt élők tehetségében és szorgalmában, ezért újulnak meg a vidéki települések iskolái, infrastruktúrája és közösségi terei

2025. Augusztus 24. 09:59, vasárnap | Belföld

Hétfőn kezdődik a Keleti pályaudvar felújítása

Az év legnagyobb karbantartási beruházásának nevezte Hegyi Zsolt, a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebook-oldalán a Keleti pályaudvar hétfőn kezdődő, négy hétig tartó felújítását, amely számos változást igényel a közlekedésben.

2025. Augusztus 24. 09:56, vasárnap | Belföld

Felborult egy mentőautó szombaton késő este Budapesten

Személyautóval ütközött és felborult egy mentőautó szombaton késő este Budapesten, a balesetben öten megsérültek - közölte az Országos Mentőszolgálat vasárnap az MTI-vel.