Hírek
2017. November 07. 15:34, kedd |
Belföld
Forrás: mti
Rendőrökre támadtak Mezőkövesden

Rendőrökre támadt három ember Mezőkövesden, ellenük hivatalos személy elleni, csoportosan elkövetett erőszak bűntette miatt indult eljárás, a Miskolci Törvényszék pedig elrendelte előzetes letartóztatásukat.
A bíróság kedden az MTI-vel közölte: a gyanúsítottak ellenszegültek egy rendőri intézkedésnek Mezőkövesden, a rendőröket trágár módon szidalmazták, rángatták. Egyikük megkísérelte megütni az egyik rendőrt, aki azonban elhárította az ütést. Ekkor a másik két gyanúsított megragadta a rendőrt és próbálta a földre húzni. A másik rendőr ekkor könnygázsprayt fújt rájuk.
Az intézkedő rendőrök erősítést kértek, végül mindhárom gyanúsítottat sikerült megbilincselni és előállítani.
A bíróság mindhárom gyanúsított esetében megállapította a szökés, az elrejtőzés, a bűnismétlés és a bizonyítási eljárás befolyásolásának veszélyét, ezért előzetes letartóztatásukról döntött.
A végzés nem jogerős, mindhárom gyanúsított fellebbezést jelentett be.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 25. 07:50, hétfő | Belföld
HM: külföldi katonai konvoj halad át Magyarországon a Röszke-Hegyeshalom útvonalon
Külföldi katonai konvoj halad át Magyarországon a Röszke-Hegyeshalom útvonalon – közölte a Honvédelmi Minisztérium (HM) vasárnap az MTI-vel.
2025. Augusztus 25. 07:48, hétfő | Belföld
A hét elején melegedés kezdődik és visszatér a kánikula
A hét elején melegedés kezdődik és csütörtökre visszatér a kánikula: mindenhol 30 Celsius-fok felett alakulnak a csúcshőmérsékletek, csapadék nem várható.
2025. Augusztus 25. 07:47, hétfő | Belföld
Szijjártó Péter: Magyarország határozottan visszautasítja az ukrán elnök fenyegetőzését
A magyar kormány határozottan visszautasítja Volodimir Zelenszkij ukrán elnök fenyegetőzését, és arra szólítja fel a szomszédos országot, hogy hagyjon fel hazánk energiabiztonságának kockáztatásával
2025. Augusztus 24. 10:02, vasárnap | Belföld
Ingyenes koncertsorozattal ünnepli a Hatoslottó megújulását a Szerencsejáték Zrt.
Több mint 80 állomásos ingyenes koncertsorozatot szervez országszerte a Szerencsejáték Zrt. 2025 szeptemberétől a Hatoslottó megújulásának apropóján - tájékoztatta a nemzeti lottótársaság pénteken az MTI-t.