Városlista
2026. február 2, hétfő - Karolina

Hírek

2011. November 07. 07:21, hétfő | Belföld
Forrás: MTI

Sérültek nélkül jött a gép Hurghadából: kétségbeesett rokonok a reptéren

Sérültek nélkül jött a gép Hurghadából: kétségbeesett rokonok a reptéren

1 óra után leszállt az Egyiptomból érkező gép Budapesten; egyes információk szerint azonban a balesetet szenvedett busz utasai közül senki sem jött haza.

Vasárnap este szenvedett közúti balesetet egy magyar turistákat szállító busz Hurghadában. Az eddigi közlések szerint a balesetnek 11 halálos áldozata és 29 (egyiptomi források szerint 27) sérültje van. A Best Reisen utazási iroda csoportja három autóbusszal tartott szállodáiktól a repülőtérre, amikor az egyik busz felborult.

A sérültek között az al-Masztri al-Jum napilap szerint négy gyermek is van, egyikük állapota súlyos. Névtelenül nyilatkozó rendőrségi tiszviselők szerint a baleset oka az volt, hogy a sofőr a megengedettnél jóval gyorsabban hajtott, elveszítette az uralmat a busz felett, ami egy kanyarban kisodródott és felborult.

A kairói magyar nagykövetség információi szerint egy sérültet légi úton egy kairói katonai kórházba szállítottak, a többi sérültet pedig a hurghadai kórházban látják el.

A magyar külképviselet az utazási irodával és az egyiptomi hatóságokkal együttműködve intézi a sérültek és a halálos áldozatok hazaszállítását, folyamatosan kapcsolatban áll az áldozatok hozzátartozóival, zajlanak az azonosítások - mondta Kveck Péter nagykövet.

A baleset után azonnal hazatérő csoportban a 180 férőhelyes repülőgépen csaknem 150-en utaztak.

Egy édesapa, aki az indulás előtt beszélt a lányával, a budapesti repülőtéren újságíróknak azt mondta, hogy a balesetet szenvedett busz utasai nem jöttek még haza, azok sem, akik nem sérültek meg.

A leszállók között az MTI-nek a repülőtéren lévő tudósítója egyetlen sérültet sem látott, bár mindenütt mentősök várakoznak. Voltak olyan hozzátartozók is a reptéren, akiknek rokona ugyan nem érkezett meg, de más utasoktól tájékozódtak a balesetről.

MTI

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 02. 14:00, hétfő | Belföld

MTÜ-elnök: tavaly történelmet írt a magyar turizmus

2026. Február 02. 12:00, hétfő | Belföld

Választás 2026 - Mintegy 170 párt indulhat az áprilisi választáson

Mintegy 170 párt indulhat az április 12-ei országgyűlési képviselő-választáson az Országos Bírósági Hivatal (OBH) közlése szerint. Négy évvel ezelőtt 267 bejegyzett párt indulhatott.

2026. Február 02. 07:26, hétfő | Belföld

Ma indul az Otthoni Energiatároló Program

Hétfőn 10 órakor elindul az Otthoni Energiatároló Program pályázati szakasza, a jelentkezők 2,5 millió forint vissza nem térítendő támogatást kaphatnak korszerű akkumulátor telepítéséhez

2026. Február 01. 14:00, vasárnap | Belföld

Orbán Balázs szerint ukrán jólét lesz a magyar jövőből, ha nem vigyázunk

Ha nem vigyázunk, elveszik a magyar jövő és ukrán jólét lesz belőle - jelentette ki a miniszterelnök politikai igazgatója a Digitális Polgári Körök (DPK) által szervezett háborúellenes gyűlésen szombaton Hatvanban.