Hírek
2023. Március 26. 06:56, vasárnap |
Belföld
Forrás: Rendőrség
Sok a motoros az utakon, fokozott figyelemmel közlekedjünk!

Visszavonhatatlanul itt a tavasz, ezért számítani kell az utakon a motoros közlekedőkre!
A motorosok a „gépesített járművek” kategóriájának legvédtelenebb képviselői, akiknek a halálozási kockázata közlekedési baleset esetén nyolcszor nagyobb, mint a személygépkocsivezetőké. A motorosok testi épségét nem védik olyan műszaki megoldások, mint a járművekben utazókét, így balesetnél a motorkerékpárosok teste közvetlenül sérül - hívja fel a figyelmet a Veszprém Vármegyei Rendőrfőkapitányság.
Lakott területen belül a városi forgalomnál lényegesebben gyorsabban haladnak a motorosok, még akkor is, ha nem lépik át a megengedett sebességet. Gyorsabban váltanak sávot és az előzési manővereket is lendületesebben hajtják végre. Gyakori baleseti ok, hogy az autós sávváltáskor nem néz bele a visszapillantó tükörbe, és a mögötte éppen érkező motorossal összeütközik. A motoros már kisebb lökés után is beeshet egy autó vagy autóbusz alá, mely súlyos sérüléssel vagy halálos kimenetellel járhat.
A Veszprém Vármegyei Rendőr-főkapitányság kéri a motorkerékpárosokat, hogy az alábbi tanácsokat fogadják meg szezonkezdés előtt:
• kizárólag kifogástalan műszaki állapotú, és biztonságtechnikailag is megfelelő motorkerékpárral közlekedjen;
• ne megszokásból vezessen, fokozott figyelemmel kezdjen bele előzésbe és kanyarodási manőverbe;
• tartsa be a sebességhatárokat, és mindenkor az út-, időjárási-, és látási viszonyoknak megfelelően közlekedjen;
• viseljen bukósisakot és további védőfelszereléseket, melyek egy esetlegesen bekövetkező balesetben a súlyos sérülések kockázatát nagymértékben csökkenti.
… hogy mindenki hazaérjen!
Fotó: Youtube
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 08. 16:39, kedd | Belföld
NGM: júniusban ismét többlettel zárt a költségvetés, a kormány változatlanul elkötelezett a költségvetési stabilitás megőrzése é
Magyarország pénzügyei rendezettek, a szigorú költségvetési fegyelem fenntartása változatlanul a kormány kiemelt prioritása
2025. Július 08. 12:44, kedd | Belföld
E.ON: több mint 150 ezer ügyfélnél már helyreállt az áramszolgáltatás
Több mint 150 ezer ügyfélnél már helyreállt az áramszolgáltatás a hétfő délutáni vihar után az E.ON Hungária Csoport működési területén – közölte a cég kedden az MTI-vel.
2025. Július 08. 10:39, kedd | Belföld
Vihar - OKF: csaknem háromezer viharkárt számoltak fel a katasztrófavédelem tűzoltóegységei
A kedd hajnali órákig 2932 viharkárt számoltak fel a katasztrófavédelem tűzoltóegységei, valamint az önkormányzati és az önkéntes tűzoltók - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) az MTI-vel.
2025. Július 07. 16:00, hétfő | Belföld
NAV: július 5-től változik néhány adószabály
Július 5-től változik az alkalmazottjukat be nem jelentők és a hiánypótlási felhívást semmibe vevő cégekre vonatkozó néhány adószabály - tudatta a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) szombaton az MTI-vel.