Városlista
2025. július 10, csütörtök - Amália

Hírek

2019. Október 06. 13:56, vasárnap | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Szívbeteg gyermeknek gyűjt a Fiatal Családosok Klubja

Szívbeteg gyermeknek gyűjt a Fiatal Családosok Klubja

Szívbeteg gyermekek részére indított gyűjtést más civil szervezetekkel a Fiatal Családosok Klubja (FICSAK) - mondta Király Nóra, a szervezet alapító elnöke az M1 aktuális csatornán vasárnap.

A program célja az is, hogy felhívják az emberek figyelmét a szívbeteg gyermekeket nevelő családokra. A FICSAK az előző években a koraszülött, a siket és nagyothalló, illetve a daganatos megbetegedésekben szenvedő gyermekek támogatását szervezte - tette hozzá az elnök.

Tordas Dániel gyermekorvos, az idei programban résztvevő Okkal dobban Alapítvány képviselője az M1-en elmondta: összesen mintegy 18 ezer szívbeteg gyermek él az országban, évente mintegy 800 baba születik ilyen rendellenességekkel és 4-500 nyitott szívműtétet hajtanak végre. A veleszületett rendellenességek jelentős része egy műtéttel orvosolható. A szerzett szívbetegségek közül pedig a legtöbb szívizomgyulladással összefüggő.

Az adományokból speciális inkubátor beszerzését tervezi az alapítvány - tette hozzá a szakember.

Címkék: gyűjtés, szívbeteg

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 10. 11:00, csütörtök | Belföld

Kékszalag – Elrajtolt a tókerülő verseny mezőnye Balatonfüredről

Elrajtolt az 57. Kékszalag Raiffeisen Nagydíj mezőnye Balatonfüredről csütörtökön 9 órakor.

2025. Július 10. 09:48, csütörtök | Belföld

OKF: folyamatos a viharkárok felszámolása

A szakemberek folyamatosan dolgoznak a viharkárok felszámolásán; csütörtök reggelig 10 897 káreseményről érkezett bejelentés az ország területéről

2025. Július 10. 07:25, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: a Tisza Párt hadügyminiszter-jelöltje Ukrajnát dicsőíti, és külföldről kapja az utasításokat

A Tisza Párt hadügyminiszter-jelöltje Ukrajnát dicsőíti, és külföldről kapja az utasításokat - mondta Orbán Viktor a Patrióta YouTube-csatornáján szerdán megjelent interjúban.

2025. Július 09. 20:37, szerda | Belföld

Nyitrai Zsolt és Kósa Ádám: a nyugdíjszerű ellátásban részesülők is megkapnák az élelmiszerutalványt

A nyugdíjas-élelmiszerutalványt nemcsak a nyugdíjasok, hanem a más, nyugdíjszerű ellátásban részesülők, így a fogyatékossággal élők is megkapnák