Hírek
2021. Április 08. 08:45, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti
Tizenkét előterjesztésről tárgyal a parlament

A képviselők tizenkét törvényjavaslat általános vitáját bonyolítják le csütörtökön az Országgyűlésben.
A parlament aktuális ülésének második napja reggel 9 órakor napirend előtti felszólalásokkal kezdődik.
Elsőként a belügyminiszter közbiztonság javítását célzó rendészeti igazgatási módosításai kerülnek terítékre, majd - szintén Pintér Sándor kezdeményezésére - szó lesz az egyes hatósági eljárások egyszerűsítését szorgalmazó javaslatokról is.
Szintén a kormány - az emberi erőforrások minisztere - javaslatára tárgyalnak a köznevelést, valamint a megváltozott munkaképességű személyeket érintő törvénymódosításokról.
Általános vitát tartanak az egyes szerzői jogi törvények jogharmonizációs célú módosításáról, valamint a Szabályozott Tevékenységek Felügyeleti Hatóságát létrehozó előterjesztésről is.
A parlament ülése pénteken folytatódik, majd április 12-én, hétfőn ér véget.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 10. 09:48, csütörtök | Belföld
OKF: folyamatos a viharkárok felszámolása
A szakemberek folyamatosan dolgoznak a viharkárok felszámolásán; csütörtök reggelig 10 897 káreseményről érkezett bejelentés az ország területéről
2025. Július 10. 07:25, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: a Tisza Párt hadügyminiszter-jelöltje Ukrajnát dicsőíti, és külföldről kapja az utasításokat
A Tisza Párt hadügyminiszter-jelöltje Ukrajnát dicsőíti, és külföldről kapja az utasításokat - mondta Orbán Viktor a Patrióta YouTube-csatornáján szerdán megjelent interjúban.
2025. Július 09. 20:37, szerda | Belföld
Nyitrai Zsolt és Kósa Ádám: a nyugdíjszerű ellátásban részesülők is megkapnák az élelmiszerutalványt
A nyugdíjas-élelmiszerutalványt nemcsak a nyugdíjasok, hanem a más, nyugdíjszerű ellátásban részesülők, így a fogyatékossággal élők is megkapnák
2025. Július 09. 12:18, szerda | Belföld
Hubai Imre: az éves öntözési igény többletvíz formájában be van tárazva a tájban
A Vizet a tájba program révén jelenleg 178 millió köbméter többletvíz áll rendelkezésre öntözésre, ami nagyjából megfelel Magyarország éves öntözési vízigényének