Hírek
2019. Augusztus 28. 07:42, szerda |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Tízezrekbe kerül az iskolakezdés a családoknak

Harminc-negyvenezer forintba kerül gyermekenként az iskolakezdés
A Központi Statisztikai Hivatal adatai alapján végzett számítások szerint gyermekenként harminc-negyvenezer forintba kerül egy általános iskolás diák tanévkezdése, ezért nagy segítség, hogy korábban érkeznek meg a családtámogatások - mondta Kutassy Jenő, a Nagycsaládosok Országos Egyesületének alelnöke az M1 kedd esti műsorában.
Az óvodától a felsőoktatásig kétmillió embert érint a tanévkezdés - folytatta. Őket olyan intézkedések is segítik, mint az étkeztetés támogatása, a tankönyvek ingyenessé tétele, valamint a családtámogatások, amelyeket szeptember helyett már augusztus végén megkapnak a családok - emelte ki. Utóbbit azért nevezte fontosnak, mert az iskolakezdéssel kapcsolatos kiadások már augusztus végén jelentkeznek.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 24. 07:33, szombat | Belföld
HM: látványos bemutatók és szórakoztató programok lesznek a Városligetben a hétvégén
Különleges programokkal várják most hétvégén a Városligetben mindazokat, akik testközelből szeretnének megismerkedni a honvédelemmel; a honvédelem napja és a gyermeknap programjai minden korosztály számára felejthetetlen élményt ígérn
2025. Május 24. 07:30, szombat | Belföld
Szijjártó Péter: az idei év végére elkészül a Budapest-Belgrád vasútvonal modernizálása
Az idei év végére elkészül a Budapestet Belgráddal összekötő vasútvonal modernizálása, a két ország fővárosa így gyakorlatilag karnyújtásra kerül egymástól
2025. Május 23. 07:31, péntek | Belföld
NGM: a kormány elkötelezett a gazdaság fejlődésének biztosítása és a gyorsforgalmi úthálózat fejlesztése mellett
Magyarország történetének legjelentősebb autópálya-fejlesztése indul el 2025. szeptember 1-jén, amelynek keretében teljeskörűen megújul az M1-es autópálya.
2025. Május 23. 07:28, péntek | Belföld
Varga Mihály: a fenntartható gazdasági növekedéshez stabil pénzügyi rendszer kell
A magyar gazdaság évtizedes teljesítményében a német cégeknek is kiemelt szerepe van, ezért kulcsfontosságú, hogy a vámháború okozta változékony piaci helyzetben a német gazdaság ismét erőre kapjon