Hírek
2018. Október 17. 09:57, szerda |
Belföld
Forrás: mti
Több mint 100 kiló drogot találtak egy kisbuszban Tompán

Több mint 113 kilogramm marihuánát találtak egy kisbusz falában a tompai határátkelőhelyen a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) pénzügyőrei - közölte a NAV szerdán az MTI-vel.
A pénzügyőrök hétfőn kora reggel egy kisbuszt ellenőriztek Bács-Kiskun megyében. A sofőr - egy 32 éves szerb állampolgár - nem jelentett be vámköteles árut, de a NAV munkatársainak feltűnt, hogy az utasteret és a rakodóteret elválasztó fal túlságosan vastag, ezért a jármű átvizsgálása mellett döntöttek.
A NAV közleménye szerint már a fal megfúrásakor jellegzetes illat érződött, ezért a kisbuszt a pénzügyőrök egy szolgálati kutyával, Kicsivel is átvizsgálták. A járműből 155 csomag, több mint 113 kilogramm marihuánagyanús anyag került elő, amelynek feketepiaci értéke meghaladja a 280 millió forintot.
Az Országos Rendőr-főkapitányság Kommunikációs Szolgálata a rendőrség honlapján azt írta: a helyszínen elvégzett gyorsteszt, valamint az előzetes vegyészszakértői vélemény szerint a kisbuszban talált anyag marihuána.
A sofőr ellen a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda (KR NNI) kábítószer-birtoklás bűntett gyanúja miatt indított nyomozást. A szerb férfit gyanúsítottként hallgatták ki, majd őrizetbe vették és indítványozták a letartóztatását.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 25. 07:50, hétfő | Belföld
HM: külföldi katonai konvoj halad át Magyarországon a Röszke-Hegyeshalom útvonalon
Külföldi katonai konvoj halad át Magyarországon a Röszke-Hegyeshalom útvonalon – közölte a Honvédelmi Minisztérium (HM) vasárnap az MTI-vel.
2025. Augusztus 25. 07:48, hétfő | Belföld
A hét elején melegedés kezdődik és visszatér a kánikula
A hét elején melegedés kezdődik és csütörtökre visszatér a kánikula: mindenhol 30 Celsius-fok felett alakulnak a csúcshőmérsékletek, csapadék nem várható.
2025. Augusztus 25. 07:47, hétfő | Belföld
Szijjártó Péter: Magyarország határozottan visszautasítja az ukrán elnök fenyegetőzését
A magyar kormány határozottan visszautasítja Volodimir Zelenszkij ukrán elnök fenyegetőzését, és arra szólítja fel a szomszédos országot, hogy hagyjon fel hazánk energiabiztonságának kockáztatásával
2025. Augusztus 24. 10:02, vasárnap | Belföld
Ingyenes koncertsorozattal ünnepli a Hatoslottó megújulását a Szerencsejáték Zrt.
Több mint 80 állomásos ingyenes koncertsorozatot szervez országszerte a Szerencsejáték Zrt. 2025 szeptemberétől a Hatoslottó megújulásának apropóján - tájékoztatta a nemzeti lottótársaság pénteken az MTI-t.