Városlista
2025. május 24, szombat - Eszter

Hírek

2019. Március 02. 06:00, szombat | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Több mint 12 százalékkal nőtt az új személyautók eladása februárban

Több mint 12 százalékkal nőtt az új személyautók eladása februárban

Az új személyautók eladása 12,6 százalékkal nőtt Magyarországon februárban az előző év azonos időszakához képest, a forgalomba helyezett új személygépjárművek száma 11 227-re emelkedett

– közölte a Carinfo.hu pénteken az MTI-vel. Az adatok szerint a személygépkocsi márkák közül a magyar piacon a legtöbbet Suzukiból adták el februárban januárhoz hasonlóan, összesen 1679-et, a márka piaci részesedése 14,96 százalék volt. Fordból 1109, Skodából 1019, Opelből 974, Volkswagenből pedig 776 kelt el. Tavaly februárban a sorrend hasonlóan alakult, kivéve, hogy akkor a második helyen 994 eladott személygépjárművel a Skoda állt.

A közlemény szerint 110,7 százalékkal, 257-re nőtt februárban a forgalomba helyezett új motorkerékpárok száma. A márkák közül a Hondából adták el a legtöbbet 84-et, ez a márka fedi le a piac 32,68 százalékát.

A kishaszongépjármű-piac februárban 21,9 százalékkal, 2002 darabra bővült az előző év azonos időszakához képest. Az ilyen típusú járművek közül a márkákat tekintve a Fordból adták el a legtöbbet, 674-et, a márka piaci részesedése 33,67 százalék volt.

Címkék: új autó, autó, eladás

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 24. 07:33, szombat | Belföld

HM: látványos bemutatók és szórakoztató programok lesznek a Városligetben a hétvégén

Különleges programokkal várják most hétvégén a Városligetben mindazokat, akik testközelből szeretnének megismerkedni a honvédelemmel; a honvédelem napja és a gyermeknap programjai minden korosztály számára felejthetetlen élményt ígérn

2025. Május 24. 07:30, szombat | Belföld

Szijjártó Péter: az idei év végére elkészül a Budapest-Belgrád vasútvonal modernizálása

Az idei év végére elkészül a Budapestet Belgráddal összekötő vasútvonal modernizálása, a két ország fővárosa így gyakorlatilag karnyújtásra kerül egymástól

2025. Május 23. 07:31, péntek | Belföld

NGM: a kormány elkötelezett a gazdaság fejlődésének biztosítása és a gyorsforgalmi úthálózat fejlesztése mellett

Magyarország történetének legjelentősebb autópálya-fejlesztése indul el 2025. szeptember 1-jén, amelynek keretében teljeskörűen megújul az M1-es autópálya.

2025. Május 23. 07:28, péntek | Belföld

Varga Mihály: a fenntartható gazdasági növekedéshez stabil pénzügyi rendszer kell

A magyar gazdaság évtizedes teljesítményében a német cégeknek is kiemelt szerepe van, ezért kulcsfontosságú, hogy a vámháború okozta változékony piaci helyzetben a német gazdaság ismét erőre kapjon