Városlista
2025. május 25, vasárnap - Orbán

Hírek

2019. Április 06. 07:23, szombat | Belföld
Forrás: mti

Több mint 4400 programmal tartják meg az idei Szakmák Éjszakáját

Több mint 4400 programmal tartják meg az idei Szakmák Éjszakáját

Országszerte 160 település 467 szakképző intézménye több mint 4400 programmal várja az érdeklődőket jövő pénteken, a Szakmák Éjszakáján.

Az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) pénteki közleménye szerint a résztvevők látványos bemutatókon és interaktív tevékenységeken keresztül ismerkedhetnek meg több száz szakmával. A programok a szakmunkák népszerűsítésén túl bővítik a pályaválasztás előtt álló fiatalok pálya- és szakmaismereteit is - írták.

A 18 órától 22 óráig tartó pályaorientációs programsorozatot Palkovics László innovációs és technológiai miniszter nyitja meg a Debreceni Szakképzési Centrum ünnepi indító eseményén.

A látogatók 50 százalékos utazási kedvezménnyel juthatnak el a programokra, ezek listáját a rendezvény honlapján tekinthetik meg.

A Szakmák Éjszakája 2016-ban indult, 2017 óta már határon túli iskolák is csatlakoztak a magyar kezdeményezéshez, amely bekerült a pályaorientációs európai jó gyakorlatok gyűjteményébe.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 24. 07:33, szombat | Belföld

HM: látványos bemutatók és szórakoztató programok lesznek a Városligetben a hétvégén

Különleges programokkal várják most hétvégén a Városligetben mindazokat, akik testközelből szeretnének megismerkedni a honvédelemmel; a honvédelem napja és a gyermeknap programjai minden korosztály számára felejthetetlen élményt ígérn

2025. Május 24. 07:30, szombat | Belföld

Szijjártó Péter: az idei év végére elkészül a Budapest-Belgrád vasútvonal modernizálása

Az idei év végére elkészül a Budapestet Belgráddal összekötő vasútvonal modernizálása, a két ország fővárosa így gyakorlatilag karnyújtásra kerül egymástól

2025. Május 23. 07:31, péntek | Belföld

NGM: a kormány elkötelezett a gazdaság fejlődésének biztosítása és a gyorsforgalmi úthálózat fejlesztése mellett

Magyarország történetének legjelentősebb autópálya-fejlesztése indul el 2025. szeptember 1-jén, amelynek keretében teljeskörűen megújul az M1-es autópálya.

2025. Május 23. 07:28, péntek | Belföld

Varga Mihály: a fenntartható gazdasági növekedéshez stabil pénzügyi rendszer kell

A magyar gazdaság évtizedes teljesítményében a német cégeknek is kiemelt szerepe van, ezért kulcsfontosságú, hogy a vámháború okozta változékony piaci helyzetben a német gazdaság ismét erőre kapjon