Hírek
2016. Október 18. 09:38, kedd |
Belföld
Forrás: mti
Továbbra is válságos állapotban van a meglőtt baranyai csecsemő

Továbbra is súlyos, válságos állapotban van az a 11 hónapos csecsemő, akit az apja sebesített meg légpuskával vasárnap a Baranya megyei Oldon - mondta a pécsi gyermekgyógyászati klinika igazgatója kedden az MTI-nek.
Decsi Tamás tájékoztatása szerint a gépi lélegeztetésre szoruló kisgyermeket továbbra is intenzív osztályon ápolják, állapotában az elmúlt 24 órában nem történt javulás.
Az orvosprofesszor hétfőn az MTI-nek azt mondta: a csecsemőt mentőhelikopterrel vitték be vasárnap a pécsi klinikára, ahol aznap idegsebészeti beavatkozást végeztek el rajta, a műtétet követően a kisgyermek a gyermekklinika intenzív osztályára került - tette hozzá.
A Baranya Megyei Rendőr-főkapitányság vasárnapi közleménye szerint a mentők diszpécsere jelentette be a rendőrség ügyeletén, hogy vasárnap 12 óra körül lőtt fejsérüléssel szállítottak a siklósi kórházba egy kritikus állapotú 11 hónapos oldi kisgyermeket.
A rendőrség megállapította, hogy egy 22 éves oldi férfi a lakásában nem kellő körültekintéssel rakta le a töltött légpuskáját, véletlenül elsütötte, és így találta el a kisfiát. A férfi ellen gondatlanságból elkövetett, életveszélyt okozó testi sértés miatt indult büntetőeljárás.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 25. 07:50, hétfő | Belföld
HM: külföldi katonai konvoj halad át Magyarországon a Röszke-Hegyeshalom útvonalon
Külföldi katonai konvoj halad át Magyarországon a Röszke-Hegyeshalom útvonalon – közölte a Honvédelmi Minisztérium (HM) vasárnap az MTI-vel.
2025. Augusztus 25. 07:48, hétfő | Belföld
A hét elején melegedés kezdődik és visszatér a kánikula
A hét elején melegedés kezdődik és csütörtökre visszatér a kánikula: mindenhol 30 Celsius-fok felett alakulnak a csúcshőmérsékletek, csapadék nem várható.
2025. Augusztus 25. 07:47, hétfő | Belföld
Szijjártó Péter: Magyarország határozottan visszautasítja az ukrán elnök fenyegetőzését
A magyar kormány határozottan visszautasítja Volodimir Zelenszkij ukrán elnök fenyegetőzését, és arra szólítja fel a szomszédos országot, hogy hagyjon fel hazánk energiabiztonságának kockáztatásával
2025. Augusztus 24. 10:02, vasárnap | Belföld
Ingyenes koncertsorozattal ünnepli a Hatoslottó megújulását a Szerencsejáték Zrt.
Több mint 80 állomásos ingyenes koncertsorozatot szervez országszerte a Szerencsejáték Zrt. 2025 szeptemberétől a Hatoslottó megújulásának apropóján - tájékoztatta a nemzeti lottótársaság pénteken az MTI-t.